Za nami kolejny słodko-gorzki dzień Polaków w ESEA Mountain Dew League. W dzisiejszych rozgrywkach zobaczyliśmy aż dwie dogrywki, z czego jedna zakończyła się zwycięstwem Actiny PACT. Kolejne punkty na swoje konto dodała również Wisła All in! Games Kraków, która sprawnie pokonała ALTERNATE aTTaX.

Równo o 17:00 rozpoczęły się dwa pojedynki Polaków. W pierwszym z nich AVEZ Esport zmierzyło się z HellRaisers. Gra naszych rodaków na początku gry nie wyglądała zbyt dobrze, lecz Kamil "KEi" Pietkun i jego koledzy ruszyli wkrótce do ataku i odrobili straty, po czym tuż przed zamianą stron wysunęli się na jednopunktowe prowadzenie. Walka w drugiej części potyczki była wyrównana. Pod koniec sytuacja Ośmiornic się nieco skomplikowała, lecz zdołały doprowadzić one do dogrywki, w której lepsi okazali się reprezentanci wielonarodowościowej ekipy. Równolegle Wisła All in! Games Kraków walczyła z ALTERNATE aTTaX. Zawodnicy Białej Gwiazdy rozpoczęli mecz od triumfu w pistoletówce, po czym na konto doliczyli sobie kolejne dwa oczka. Niemcy po zebraniu funduszy zwyciężyli cztery razy i jedyny raz w tym meczu osiągnęli przewagę. Niedługo gracze krakowskiego klubu pokazali jednak, na co ich stać i z łatwością wygrali 16:9.

Niestety, całkiem inaczej wyglądało starcie Wisły All in! z Teamem GamerLegionem. Mimo triumfu w rundzie pistoletowej Polacy zaczęli szybko tracić kolejne oczka. Gdy tylko opanowali sytuację, było już za późno – utracili możliwość zwycięstwa w pierwszej połówce. Niestety, niedługo później międzynarodowy zespół zgarnął jeszcze dwa punkty i wygrał 10:5 na koniec połówki. Po zamianie stron walka była dużo bardziej wyrównana, lecz formacja Patryka "ponczka" Witesa nie pokazała pazurków i jej oponenci, korzystając z wcześniejszej przewagi, domknęli mecz wynikiem 16:10. W ostatnim dzisiejszym meczu Galaxy Racer Esports zagrał z Actiną PACT. Pomimo dobrego startu, nadwiślańscy zawodnicy nie podołali przeciwnikom i błyskawicznie zaczęli przegrywać 6:9. Sytuacja Polaków pogorszyła się jeszcze bardziej, gdy ich rywale wygrali drugą pistoletówkę. Na szczęście nasi rodacy zaczęli się rozpędzać i w końcu doprowadzili do dogrywki, w której zatriumfowali 19:17.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych spotkań:

24 września
17:00 AVEZ Esport 20:22 HellRaisers Nuke
17:00 ALTERNATE aTTaX 9:16 Wisła All in! Overpass
18:15 GamerLegion 16:10 Wisła All in! Mirage
19:35 Actina PACT 19:17 Galaxy Racer Dust2

Gdyby obecny sezon ESEA MDL zakończył się już teraz, aż siedmiu Polaków awansowałoby do play-offów ligi. W topowej ósemce znajdują się bowiem Sprout oraz Wisła All in!. Na 9. lokacie możemy zobaczyć natomiast Actinę PACT, zaś AVEZ spadło do strefy zagrożonej grą w barażach. Więcej informacji na temat rozgrywek znajdziesz w naszej relacji tekstowej.