"Wtorek stać będzie pod znakiem ESEA" – tak pisaliśmy wczoraj. Niemniej dziś podobne zdanie moglibyśmy stworzyć w kontekście środy, bo także i tym razem rodzimi gracze CS:GO będą walczyć o kolejne punkty wyłącznie w rozgrywkach spod szyldu właśnie ESEA.

Sporo będzie dziać się w Mountain Dew League. Na drugim poziomie rozgrywkowym w akcji zobaczymy m.in. Actinę PACT, przed którą pojedynki z Nemigą Gaming oraz Nordavind DNB. Obie te ekipy na ten moment znajdują się za Polakami, ale z zaledwie trzypunktową stratą, jeżeli więc podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka chcą utrzymać się w środku stawki, to nie mogą pozwolić sobie na wpadkę. W odwrotnej sytuacji jest Wisła All in! Games Kraków, bo to ona prowadzi pogoń za swoimi najbliższymi rywalami, czyli FATE Esports i Teamem Secret. W międzyczasie szansy na odbicie się od dna poszukają reprezentanci AVEZ Esport, na których drodze stanie wspomniana już Nemiga, z kolei Paweł "dycha" Dycha, Michał "snatchie" Rudzki i reszta składu Sprout mierzyć się będą z Secret.

CZYTAJ TEŻ:
Jest kolejny sezon LOOT.BET/CS, są więc i polskie drużyny

W niższych ligach ponownie do gry przystąpią obie drużyny podległe Izako Boars. Panowie jak na razie nie doznali jeszcze porażki w ESEA Advanced i wieczorem postarają się o dziewiąte z rzędu zwycięstwo – przeszkodzić im w tym spróbuje jednak Cream Real Betis. Ostatnio bardzo dobrze radzą sobie też panie, które zostawiły już za sobą słaby początek sezonu i wygrały pięć ostatnich pojedynków w dywizji Open. Okazją do przedłużenia tej korzystnej serii będzie potyczka z brytyjskim Miggeldys Boys. W lidze Main natomiast przełamać się po ostatniej porażce próbę przełamania się po ostatniej porażce podejmą gracze PGE Turowa Zgorzelec, którzy będą musieli poradzić sobie z EXTREMUM z Europy Wschodniej.

Lista najciekawszych środowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

30 września
17:00 Wisła All in! vs  FATE Esports BO1  
17:00 Actina PACT vs  Nemiga Gaming BO1 transmisja
18:15 Sprout vs  Team Secret BO1 transmisja
18:15 AVEZ Esport vs Nemiga Gaming BO1
19:30 Actina PACT vs Nordavind DNB BO1
20:00 Izako Boars vs Cream Real Betis BO1 transmisja
20:00 PGE Turów Zgorzelec vs EXTREMUM BO1
20:45 Wisła All in! vs Team Secret BO1
21:30 Izako Boars Ladies vs Miggeldys Boys BO1