Inspired, Rogue, Worlds 2020
fot. Riot Games/David Lee

Inspired: DAMWON wygra Mistrzostwa Świata League of Legends

Rogue jest zespołem złożonym głównie z młodych, niedoświadczonych graczy, wszak jedynie botlane Łotrzyków od dłuższego czasu rywalizuje na najwyższym poziomie League of Legends. Niemniej pomimo małego przeszkolenia w boju, zwłaszcza na międzynarodowym gruncie, zespół radzi sobie nieźle, zwłaszcza trójka młodych rekrutów. Choć zajmują dopiero trzecie miejsce w grupie B iz bilansem 1-2, Kacper „Inspired” Słoma i spółka mogą być z siebie dumni, jako że ich rywalami jest dwójka faworytów do zdobycia Pucharu Przywoływacza: DAMWON Gaming oraz JD Gaming. Swoimi przemyśleniami na temat swych oponentów podzielił się leśnik Rogue w rozmowie z One Esports.

CZYTAJ TEŻ:
Selfmade: Jestem jednym z najlepszych leśników, który kiedykolwiek reprezentował Europę

Jeżeli miałbym wybierać dwie drużyny, których nie chciałbym spotkać w fazie grupowej, to byłyby to prawdopodobnie DAMWON oraz JDG. Po losowaniu, kiedy uświadomiłem sobie, że muszę zagrać z nimi, byłem dosyć zestresowany, ponieważ wiem, że są bardzo dobre – przyznał Inspired i krótko mówiąc, trudno się dziwić. Śledząc wypowiedzi przed losowaniem grup mistrzostw świata, można było łatwo zauważyć, że raczej każdy pragnie uniknąć w swoim zbiorze DAMWON oraz JDG. Niemniej, Słoma nie ukrywa, że niezależnie od wyniku tegoroczne Worlds będą dla niego cennym doświadczeniem. – Ale to dobre doświadczenie dla mnie, ponieważ zawsze chciałem z nimi zagrać. Wolałbym jednak spotkać jedną z tych ekip w grupie, a drugą w ćwierćfinałach.

Pierwsze dwa starcia z reprezentantami League of Legends Champions Korea i League of Legends Pro League przekonały 18-latka, że to Koreańczycy sięgną w tym roku po mistrzostwo. – Myślę, że DAMWON jest zespołem, który wygra Worlds, to mój typ. Natomiast jeżeli chodzi o JDG, uważam, że są do pokonania, ale jednocześnie są drugą najmocniejszą formacją na turnieju.

Do samego zakończenia mistrzostw świata jeszcze daleka droga. Jutro rozpoczyna się druga kolejka zmagań w grupach, natomiast same losy Rogue i Inspireda zostaną rozstrzygnięte w piątek. Po pełen harmonogram rozgrywek i wszelkie szczegóły zapraszamy do naszej relacji, w którą przejdziecie, klikając w poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Flashpoint za miesiąc, a partnerzy w lesie

Miał być listopad, jest listopad. Po kilku miesiącach Flashpoint powraca z drugim sezonem rozgrywek, w którym ponownie zobaczymy dwunastu uczestników,...