fot. ESL/Helena Kristiansson

Snax kontra pasha! Byli gracze Virtus.pro zmierzą się w PLE

Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski i Janusz „Snax” Pogorzelski przez wiele lat wspólnie stanowili o sile Virtus.pro. Dziś jednak obaj triumfatorzy Majora z 2014 roku staną naprzeciwko siebie w ramach pierwszej kolejki Polskiej Ligi Esportowej.

Już o godzinie 18:00 na serwerze zamelduje się bowiem nowy projekt pashy, Liquid Biceps, który mogliśmy oglądać już przy okazji niedawnych eliminacji do IEM Beijing-Haidian. Wówczas Jarząbkowski i spółka swoją przygodę zakończyli jednak już po pierwszym meczu, co oczywiście nie jest najlepszym prognostykiem – nie zmienia to jednak faktu, że zainteresowanie ekipą będzie ogromne. Tym bardziej że pierwszą na jej drodze przeszkodą w PLE będzie Illuminar Gaming, które dopiero co dostało się do zamkniętego turnieju eliminacyjnego wspomnianego IEM-a. Faworyt jest więc oczywisty. Podobnie w drugim środowym spotkaniu, w którym Wisła All in! Games Kraków zmierzy się z HONORIS. Oba zespoły znajdują się obecnie w zupełnie innych miejscach – Biała Gwiazda awansowała na 35. miejsce w światowym rankingu, podczas gdy formacja Filipa „NEO” Kubskiego i Wiktora „TaZa” Wojtasa kontynuuje testy, by móc ponownie skompletować skład.

CZYTAJ TEŻ:
M1 Gaming wraca na scenę i zatrudnia byłych graczy Cyberwolves

W międzyczasie rozegrane zostaną też kolejne potyczki w ligach ESEA. Weźmy np. Mountain Dew League, gdzie o siódme zwycięstwo i tym samym awans na podium postara się wspomniana już Wisła – chociaż najpierw będzie musiała poradzić sobie z Nemigą Gaming. W akcji zobaczymy również graczy Actiny PACT, którym przyjdzie zetrzeć się z borykającym się ostatnio z problemami kadrowymi Teamem Singularity. W dywizji Advanced zaprezentują nam się natomiast Izako Boars. Popularne Dziki poniosły wczoraj pierwszą w tym sezonie porażkę, ale nie mogą jej zbyt długo rozpamiętywać, bo Tricked Esport z pewnością chętnie by to wykorzystało. Co poza tym? W dywizji Main wystąpi KPI Gaming Adriana „SAYNA” Łączyńskiego, z kolei na poziomie Open o punkty powalczą znajdujące się raczej w dolnych rejonach tabeli Emeritos Banditos oraz Arcane Wave.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań prezentuje się następująco:

15 października
18:00 Liquid Biceps vs  Illuminar Gaming BO3 transmisja
19:00 Arcane Wave vs  OverPower gg BO1  
19:00 PGE Turów Zgorzelec vs  eSport Rhein-Neckar BO1  
19:30 Wisła All in! vs  Nemiga Gaming BO1 transmisja
20:00 KPI Gaming vs  SJ Gaming BO1
20:00 Emeritos Banditos vs  Vodafone Giants Red BO1 transmisja
20:30 Izako Boars vs  Tricked Esport BO1
20:45 Actina PACT vs  Team Singularity BO1
21:00 HONORIS vs  Wisła All in! BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Z jednego wieloosobowego składu do drugiego. es3tag może zamienić Astralis na Cloud9!

Parę minut po północy polskiego czasu do sieci trafiła plotka transferowa, której śmiało możemy nadać tytuł prawdziwej bomby. Jak bowiem donosi duński...