fot. ESL/Adam Łakomy

Wisła i AVEZ walczą o play-offy MDL-a, pracowity dzień Izako Boars

Wchodzimy w taki okres, że dzieje się sporo, bo przecież z jednej strony mamy kończącą się fazę zasadniczą rozgrywek ESEA, z drugiej zaś inne turnieje. Nic więc dziwnego, że dziś pojawi się aż dwanaście okazji, by zobaczyć w akcji rodzimych graczy CS:GO.

Już o godzinie 9:00 swojej szansy na punkty poszukają reprezentanci Actiny PACT, którzy są o krok od eliminacji z betway Nine to Five. Jeżeli chcą jej uniknąć, muszą poradzić sobie z Finami z KOVA Esports. Nieco większy komfort mają za to Izako Boars i Illuminar Gaming – ekipy te w tych samych zawodach wypracowały sobie na ten moment bilans 1:1, co oznacza, że są bezpieczne. Ale ten stan może się zmienić po środowych meczach, w których Dziki podejmą Project X, iHG natomiast zmierzy się z Copenhagen Flames. W międzyczasie czeka nas też kolejna odsłona rywalizacji w LOOT.BET/CS Season 8 – w 5. rundzie wspomniane już IB zagra z Teamem Secret. Tutaj nie ma już buforu bezpieczeństwa, a Polacy albo awansują, albo odpadną.

CZYTAJ TEŻ:
Zmiany w eliminacjach do drugiej tury turnieju CS:GO w POLISH ESPORT CUP

W ESEA Mountain Dew League o miejsce w czołowej ósemce nadal rywalizują Wisła All in! Games Kraków oraz AVEZ Esport. Przed Ośmiornicami potyczka z Rosjanami z forZe, Biała Gwiazda natomiast najpierw spróbuje swoich sił z Nexus Gaming, by potem podjąć Sprout. Co ciekawe, drużynę Pawła „dychy” Dychy i Michała „snatchiego” Rudzkiego, która obecnie zajmuje w MDL-u drugą lokatę, zobaczymy na serwerze także wcześniej podczas potyczki z GamerLegionem. Dwa mecze na poziomie Advanced rozegrają też Izako Boars, którzy nadal nie mają zapewnionego slota w fazie pucharowej. Dodatkowo przed nami starcia w Polskiej Ligi Esportowej – w grupie mistrzowskiej HONORIS Filipa „NEO” Kubskiego i Wiktora „TaZa” Wojtasa spróbuje ograć AVEZ, z kolei w grupie profesjonalnej Dr Pepper Team zagra z piratesports.

Lista najciekawszych środowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

28 października
09:00 Actina PACT vs KOVA Esports BO3 transmisja
11:50 Izako Boars vs Team Secret BO3 transmisja
12:00 Illuminar Gaming vs Copenhagen Flames BO3 transmisja
15:00 Izako Boars vs Project X BO3 transmisja
17:00 AVEZ Esport vs forZe BO1
17:00 Sprout vs GamerLegion BO1 transmisja
17:00 Wisła All in! vs Nexus Gaming BO1 transmisja
18:00 Dr Pepper Team vs piratesports BO3 transmisja
18:15 Wisła All in! vs Sprout BO1 transmisja
19:00 Izako Boars vs Movistar Riders BO1
21:00 Izako Boars vs Adaptation BO1
21:00 AVEZ Esport vs HONORIS BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ, PGE Turów i walka o utrzymanie. Ósma kolejka ESL MP na finiszu

Trwająca kolejka ESL Mistrzostw Polski (notabene już ósma) wyjątkowo zwieńczona zostanie nie we wtorek, a w środę. To właśnie dziś odbędzie się pojedy...