STS
fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

Czas oddzielić chłopców od mężczyzn. Rusza ostatnia kolejka ESL Mistrzostw Polski!*

Jedni wciąż walczą o jak najlepsze miejsce w play-offach, inni natomiast za wszelką cenę chcą uniknąć spadku. Buforu bezpieczeństwa jednak już nie ma – dziś rusza ostatnia kolejka ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020, po której poznamy finalny kształt tabeli.

O godzinie 18:30 na serwerze zameldują się m.in. obrońcy tytułu z x-komu AGO, którzy nadal nie mogą być pewni miejsca w czołowej dwójce. Na ten moment popularne Jastrzębie tracą do zajmującego drugą lokatę Illuminar Gaming jeden punkt, ale to może się zmienić za sprawą meczu z PLMIXEM. Damian „Furlan” Kisłowski i spółka oczywiście przystąpią do niego jako faworyci, bo przecież ich rywal okupuje obecnie przedostatnią pozycję i wygrał zaledwie cztery z szesnastu spotkań. Jeżeli miks Piotra „morelza” Taterki w poniedziałek nie poprawi swojego bilansu, to o utrzymaniu będzie mógł już na pewno zapomnieć. Inne zmartwienia mają natomiast Izako Boars i AVEZ Esport, które bardzo słabo weszły w sezon i w pewnym momencie były nawet zamieszane w walkę o pozostanie w ESL MP. Teraz to już jednak przeszłość, bo Ośmiornice i Dziki mogą jeszcze rzutem na taśmę wskoczyć do czołowej czwórki. Dlatego też podział oczek byłby w ich przypadku najgorszym możliwym rozstrzygnięciem.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Co ciekawe, bezpośredni pojedynek nie będzie jedyną okazją, by dziś zobaczyć AVEZ i IB w akcji, bo oba te zespoły do gry przystąpią jeszcze o 20:30. Wówczas podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego rozegrają dwumecz z PGE Turowem Zgorzelec. Beniaminek posiada zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową i aby nie być zależnym od poczynań PLMIXU i Pompa Teamu musi zwyczajnie wygrać, chociaż podczas potyczki z Izako Boars na pewno nie będzie mu o to łatwo. Nieco większy spokój panuje w obozie Teamu Gaminate, bo ten potrzebuje zaledwie jednego oczka, by być pewnym utrzymania. A biorąc pod uwagę, w jak bardzo niestabilnej formie znajdują się ostatnio Kuba „Markoś” Markowski i spółka, to wydarzenie takie nie jest wcale mało prawdopodobne.

Poniedziałkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski w CS:GO prezentuje się następująco:

2 listopada
18:30 x-kom AGO vs PLMIX BO1
18:30 Izako Boars vs AVEZ Esport BO1
19:30 PLMIX vs x-kom AGO BO1
19:30 AVEZ Esport vs Izako Boars BO1
20:30 Izako Boars vs PGE Turów Zgorzelec BO1
20:30 AVEZ Esport vs Team Gaminate BO1
21:30 PGE Turów Zgorzelec vs Izako Boars BO1
21:30 Team Gaminate vs AVEZ Esport BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zapraszamy do naszej relacji.


AKTUALIZACJA: W związku z problemami ze Steamem dzisiejsze mecze w ESL MP zostały odwołane. Nowe terminy spotkań mamy poznać wkrótce.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiKo i huNter- w Cloud9? Taka opcja była możliwa!

Odejście Nikoli "NiKo" Kovača z FaZe Clanu to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń końcówki roku na scenie CS:GO. Lider międzynarodowego składu...