STS

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 26 października – 1 listopada

Z całą pewnością głównym punktem ubiegłego tygodnia były kończące się Mistrzostwa Świata w League of Legends, które wygrali reprezentanci DAMWON Gaming. Prócz tego potwierdzony został transfer Nikoli „NiKo” Kovača do G2 Esports, a siedmiu Polaków awansowało do play-offów ESEA Mountain Dew League, w których zawalczą o udział w ESL Pro League. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia ostatnich […]

Z całą pewnością głównym punktem ubiegłego tygodnia były kończące się Mistrzostwa Świata w League of Legends, które wygrali reprezentanci DAMWON Gaming. Prócz tego potwierdzony został transfer Nikoli „NiKo” Kovača do G2 Esports, a siedmiu Polaków awansowało do play-offów ESEA Mountain Dew League, w których zawalczą o udział w ESL Pro League. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia ostatnich siedmiu dni.

DAMWON nowym mistrzem świata LoL-a

DAMWON Gaming pokonało w wielkim finale Mistrzostw Świata League of Legends Suning. Koreańczycy przerwali tym samym dwuletnią passę zwycięstw chińskich zespołów. Nowi mistrzowie oddali rywalom tylko jedną potyczkę.

Korea wraca na tron! DAMWON Gaming nowym mistrzem świata League of Legends!

NiKo dołącza do G2 Esports

Po czterech latach Nikola „NiKo” Kovač zakończył swoją przygodę z FaZe Clanem. Bośniak przeniósł się do G2 Esports, gdzie dołączy do swojego kuzyna huNtera-. W starym zespole jego miejsce zajmie natomiast tymczasowo Olof „⁠olofmeister⁠” Kajbjer.

Kuzyni Kovač w jednej drużynie. NiKo dołącza do G2 Esports!

FaZe żegna również trenera

Prócz Kovača FaZe Clan niespodziewanie opuścił również dotychczasowy trener zespołu Janko „YNk” Paunović. W oświadczeniu powiedział on, że próbował bezskutecznie wyciągnąć drużynę z kłopotów, ale po porażce uznał, że najlepszą drogą dla obu stron będzie rozstanie.

To nie koniec pożegnań w FaZe. YNk nie jest już trenerem zespołu!

Trio z dawnego Illuminar szuka drużyny

Po kilku miesiącach rozłąki Daniel „STOMP” Płomiński, Oskar „oskarish” Stenborowski oraz Michał „mono” Gabszewicz ponownie łączą siły. Trio z dawnego Illuminar Gaming ogłosiło, że wspólnie szuka nowej organizacji. Ww. gracze nie wykluczają dołączenia do gotowego składu, ani utworzenia nowej ekipy.

Trio z dawnego Illuminar znowu razem!

Misfits Premier triumfuje w finałach LFL

Tobiasz „Agresivoo” Ciba i jego ekipa wygrała La Ligue Française 2020. Podopieczni Adriana „Hatchy’ego” Widery bez problemów przebrnęli przez play-offy i wygrali w wielkim finale 3:0 z GamersOrigin.

Dwa błyskawiczne 3:0 i trofeum w kieszeni. Agresivoo i Misfits Premier triumfują w finałach LFL

Illuminar poza eliminacjami do IEM-a

Illuminar Gaming nie ma już szans na awans do Intel Extreme Masters Beijing-Haidian. Polacy w niedzielę przegrali bowiem starcie z North i zostali tym samym wyeliminowani z kwalifikacji. Warto wspomnieć, że w grze ciągle pozostaje Sprout niemogące przegrać już żadnego starcia.

Koniec marzeń o IEM-ie. Illuminar odpada z zamkniętych eliminacji

Siedmiu Polaków w walce o awans do EPL

Sprout i Wisła All in! Games Kraków znalazły się w czołowej ósemce europejskich rozgrywek ESEA Mountain Dew League i już niebawem rozpoczną walkę o miejsce w ESL Pro League. Nieco mniej szczęścia miało AVEZ Esport, które o udział w następnym sezonie 2. ligi będzie walczyć w barażach.

Faza zasadnicza MDL-a za nami. Siedmiu Polaków wciąż walczy o ESL Pro League

Akademicki Związek Sportowy łączy siły z Edu Esports League

Akademicki Związek Sportowy dołączył do projektu Edu Esports League jako współorganizator. Najlepsi gracze LoL-a awansują na międzynarodowe University Esports Masters, a w naszym kraju zobaczymy również turniej Counter-Strike’a: Global Offensive.

Akademicki Związek Sportowy łączy siły z Edu Esports League


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieaktywny Av3k spada na ostatnie miejsce w europejskiej Quake Pro League

To się musiało tak skończyć. Maciej "Av3k" Krzykowski od ponad miesiąca pozostaje nieaktywny w Quake Pro League i chociaż w pewnym momencie okupował n...