STS
fot. ESL/Adam Łakomy

„Najlepsze wspomnienia? Mistrzostwa, w których podnosiłem puchar”. SZPERO przed finałami ESL MP

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek – polski zawodnik CS:GO, którego przedstawiać nie trzeba prawdopodobnie żadnemu rodzimemu obserwatorowi tej właśnie sceny. Do tej pory cztery razy triumfował w ESL Mistrzostwach Polski, a ostatni raz dokonał tego w 2017 roku. W ten weekend ponownie stanie do walki o krajowy czempionat.

– Jestem jednym z najbardziej doświadczonych zawodników jeśli chodzi o ESL Mistrzostwa Polski. Jestem weteranem – mówi o sobie SZPERO. Trudno się z tymi słowami nie zgodzić, wszak w rozgrywkach tych widujemy go regularnie od wielu lat. O mistrzostwo kraju walczył nawet w czasach, gdy cykl nazywał się jeszcze ESL Pro Series. – Najlepsze wspomnienia? Mistrzostwa, w których podnosiłem puchar, a miało to miejsce cztery razy – wspomina. Aż trzy razy Grzegorz Dziamałek triumfował, reprezentując barwy Teamu Kinguin, natomiast raz wygrał będąc graczem Lounge Gaming.


Wszystko o ESL Mistrzostwach Polski:


Wisła All in! Games Kraków była najlepiej punktującą formacją w fazie zasadniczej ESL MP. Podczas kilkutygodniowych zmagań w tym etapie zgromadziła na swoim koncie 40 oczek, plasując się na najwyższym stopniu podium i zapewniając sobie tym samym rozstawienie w półfinale. Dobra postawa podopiecznych krakowskiego klubu sportowego sprawia, że są oni jednym z głównych faworytów do sięgnięcia po puchar.

W półfinale Wiślakom przyjdzie się pojedynkować z Actiną PACT. Zespół Kacpra „darko” Ściery napsuł swojemu sobotniemu oponentowi sporo krwi jeszcze w etapie zasadniczym zmagań od ESL. Wówczas bowiem dwukrotnie wysoko wygrał z Wisłą All in! – Przeciwko Actinie PACT nie będzie łatwo. (…) Grają naprawdę fajnie, widać, że są w formie, wygrali z nami dwa razy – mówi Dziamałek. – Nie będę jednak ukrywał, że dla nas nie były to jakieś istotne mecze. Teraz jest mecz „o coś”, to będzie wyrównany pojedynek. My jesteśmy w formie, a PACT też chce w końcu coś lepszego wygrać, bo brakuje tam jakiegoś większego sukcesu – dodaje.

Czy SZPERO i spółka w pojedynku BO3 okażą się lepsi od oponenta i zagwarantują sobie upragnione miejsce w finale? Tego dowiemy się w sobotę wieczorem. Półfinał ESL Mistrzostw Polski z udziałem Wisły All in! Games Kraków i Actiny PACT rozpocznie się 21 listopada o godzinie 19:00. Transmisja dostępna będzie w ESL.TV Polska.

Szczegółowe informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sytuacja we Flashpoincie zaognia się. MIBR i Fnatic z nożem na gardle

Faza grupowa drugiego sezonu Flashpointa trwa, aczkolwiek już nie w obrębie górnej części drabinki, bowiem tam zmagania dobiegły końca. Pora przenieść...