STS
Wisła All in! Games Kraków SZPERO ESL Mistrzostwa Polski ESL MP
fot. ESL/Adam Łakomy

Wisła All in! i Sprout w pogoni za ESL Pro League

Awans do ESL Pro League to marzenie praktycznie każdej drużyny ze Starego Kontynentu, jednak nie wszystkim będzie on dany. Na przykład spośród ośmiu drużyn, które dziś zaczynają walkę w play-offach ESEA Mountain Dew League, tylko jedna osiągnie swój cel.

Wisła All in! vs Sprout
15:00 (BO3)

Być może będzie to Wisła All in! Games Kraków? Biała Gwiazda w swoim trzecim sezonie na poziomie MDL-a w końcu realnie włączyła się do rywalizacji o czołową ósemkę i, co ważniejsze, wyszła z niej zwycięsko, dzięki czemu nadal ma szansę na wywalczenie przepustki do Pro Ligi. Łatwo jednak nie będzie, bo przed Grzegorzem „SZPEREM” Dziamałkiem co najmniej cztery mecze – a może nawet więcej, jeżeli polska ekipa spadnie do dolnej drabinki. No bo tak, jest tutaj dolna drabinka, która daje pewien psychiczny komfort, wszak nawet jedna porażka nie będzie jeszcze równoznaczna z eliminacją, a po prostu z wydłużeniem drogi do promocji.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Wisła nie będzie faworytem sobotniego starcia ze Sprout, którego zawodnikami są Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki. Tego stanu rzeczy nie zmienia nawet fakt, że ostatnie dwa bezpośrednie pojedynki obu tych drużyn kończyły się wygraną polskiej piątki. Nadal to bowiem podopieczni niemieckiej organizacji wyglądają na papierze lepiej, chociaż i tak wydaje się, że dużo zależeć będzie od dwójki naszych rodaków. To właśnie dycha i snatchie w ostatnich tygodniach byli najbardziej wyróżniającymi się postaciami swojej ekipy i także i dziś to na nich spoczywać będzie ciężar odpowiedzialności za wynik.

Mecz pomiędzy Wisłą All in! Games Kraków a Sprout wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można w pod tym adresem. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESEA Mountain Dew League Season 35 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Stixxay, CLG, LCS 2020

Koniec pięcioletniej przygody. Stixxay poza CLG, znamy jego następce

Tegoroczne okienko transferowe dostarczyło już kilka emocjonalnych – i emocjonujących również – rozstań. Luka "Perkz" Perković opuścił G2 Esports, Mar...