STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Komu pierwsze miejsce? Grupowe ostatki we Flashpoincie

Zanim rozegrane zostaną mecze ostatniej szansy, a do gry wróci Team Envy, czekają nas jeszcze dwa ostatnie mecze fazy grupowej Flashpoint Season 2. Nadal bowiem nie poznaliśmy zwycięzców grup B oraz C, którzy w play-offach nagrodzeni zostaną lepszym rozstawieniem.

W zbiorze B o najwyższą lokatę powalczą BIG oraz MIBR. Będzie to drugi bezpośredni mecz obu tych drużyn w ramach Flashpointa – pierwszy miał miejsce podczas inauguracyjnej serii starć i wówczas po trzymapowym pojedynku górą byli podopieczni niemieckiej organizacji. Zresztą także i tym razem to właśnie oni wydają się mieć większe szanse na wygraną, tym bardziej że ich latynoscy rywale nadal nie zdołali wypracować odpowiedniego zgrania po ostatniej rewolucji kadrowej i dobre występy przeplatają słabymi. W momencie, gdy Brazylijczycy musieli odbudowywać swój skład, czterech Niemców i Turek zadomawiało się w ścisłej światowej czołówce. Trudno więc nie uznać ich za faworytów sobotniego spotkania – zwłaszcza że wśród graczy BIG znajdziemy Floriana „syrsoNa” Rische i Nilsa „k1to” Gruhne, czyli dwóch najlepszych jak dotychczas uczestników rozgrywek od B Site.


Aktualne informacje o Flashpoint Season 2 znajdziesz w naszej relacji:


Także zaplanowany na 17:00 mecz będzie miał swojego potencjalnego kandydata do zwycięstwa. Tym będzie Virtus.pro, które w ostatnich tygodniach przeszło zaskakującą przemianę i z zespołu, który budził powszechny śmiech politowania, przerodziło się w ekipę, z którą dziś liczyć się musi tak naprawdę każdy. Piątka z Europy Wschodniej niespodziewanie urosła nawet do miana jednego z faworytów do końcowego triumfu we Flashpoincie, ale do tego jeszcze daleka droga. Najpierw musi oni sobie poradzić w finale grupy C z OG. OG, które po falstarcie w postaci porażki z Gen.G Esports wróciło w końcu na właściwe tory i ostatnie dwa mecze wygrało już do zera. Spora w tym zasługa Mateusza „mantuu” Wilczewskiego, który pod względem indywidualnym ustępuje tylko wspomnianym w poprzednim akapicie syrsoNowi i k1to. I to właśnie forma Polaka może mieć kluczowe znaczenie podczas sobotniego starcia.

Lista sobotnich spotkań prezentuje się następująco:

21 listopada

Finał grupy B

14:00 BIG vs MIBR BO3

Finał grupy C

17:00 Virtus.pro vs OG BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GametoonPolska na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 2 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wisła All in! Games Kraków SZPERO ESL Mistrzostwa Polski ESL MP

Wisła All in! i Sprout w pogoni za ESL Pro League

Awans do ESL Pro League to marzenie praktycznie każdej drużyny ze Starego Kontynentu, jednak nie wszystkim będzie on dany. Na przykład spośród ośmiu d...