STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Szesnastu chętnych, dwa miejsca premiowane awansem. Rusza BLAST Premier Fall Showdown

Już za dwa tygodnie rozpoczną się jesienne finały cyklu BLAST Premier. Ale nim to nastąpi, musimy poznać wszystkich uczestników, a przecież na nadchodzącej imprezie nadal wolne pozostają dwa miejsca – te zgarną najlepsze drużyny CS:GO startującego dziś BLAST Premier Fall Showdown 2020.

Swojej szansy na awans poszuka m.in. zespół Pawła „dychy” Dychy i Michała „snatchiego” Rudzkiego. A łatwo na pewno nie będzie, bo organizator zdecydował się na zastosowanie drabinki pojedynczej eliminacji, co oznacza, że nawet jedna porażka równoznaczna będzie z pożegnaniem z zawodami. Nie jest to więc dla Sprout zbyt dobra informacja, tym bardziej że skład dwóch Polaków podczas inauguracyjnej serii starć turnieju Showdown mierzyć się będzie z Complexity Gaming, czyli rywalem, z którym w tym roku jeszcze nie wygrał. Jakby tego było mało, podopieczni amerykańskiej organizacji znajdują się ostatnio w bardzo dobrej formie i dopiero co znaleźli się w czołowej czwórce Intel Extreme Masters Beijing-Haidian.


Aktualne informacje o BLAST Premier Fall Showdown 2020 znajdziesz w naszej relacji:


To jednak dopiero początek wtorkowych zmagań, bo trzy godziny później odbędą się swoiste derby regionu CIS. Po jednej stronie barykady stanie Team Spirit, po drugiej zaś Virtus.pro. Teoretycznie w lepszej dyspozycji ostatnio jest VP, ale to Spirit częściej w tym roku wygrywało bezpośrednie pojedynki. Wygląda więc na to, że czeka nas zacięte starcie, w którym o zwycięstwie przesądzą indywidualności. Teoretycznie o wiele bardziej jednostronny powinien być mecz wieńczący pierwszy dzień zawodów. Oto bowiem FURIA Esports stanie naprzeciwko gości z dalekiej Argentyny, Isurus. Ci są oczywiście skazywani na pożarcie, aczkolwiek mogą upatrywać swojej szansy w plotkach o rychłych zmianach w szeregach rywali, które mogą (acz nie muszą) wpłynąć na ich postawę.

Lista dzisiejszych spotkań prezentuje się następująco:

24 listopada

1/8 finału

13:30 Complexity Gaming vs Sprout BO3
16:30 Team Spirit vs Virtus.pro BO3
19:30 FURIA Esports vs Isurus BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Showdown 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wisła czy Sprout? Dziś jedna z ekip pożegna się z marzeniami o ESL Pro League

Wisła All in! Games Kraków oraz Sprout przetrwały kolejny dzień play-offów ESEA Mountain Dew League, dzięki czemu wciąż mają szansę na upragniony awan...