fot. Beyond the Summit/Todd Gutierrez (twitter.com/BTScsgo)

mantuu i spółka kontra nieobliczalni Brazylijczycy. Dziś drugi dzień play-offów Flashpointa

Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji Team Envy, którego członkami są dwaj nasi rodacy. Na tym jednak polskie akcenty w play-offach Flashpoint Season 2 się nie kończą, bo już dziś do gry przystąpi także Mateusz „mantuu” Wilczewski wraz ze swoim OG.

Przypomnijmy, że zespół Counter-Strike: Global Offensive 23-latka swoją przygodę z imprezą zaczął najgorzej, jak tylko się dało, niespodziewanie uznając wyższość Gen.G Esports. Potem jednak poszło już z górki, bo mantuu i spółka wygrali wszystkie pozostałe mecze, tym samym triumfując w grupie C. Spora w tym zresztą zasługa samego Wilczewskiego, który z ratingiem 1,25 jest obecnie najlepszym zawodnikiem biorącym udział we Flashpoincie. Także dziś jego forma będzie kluczowa, bo w pierwszej rundzie fazy pucharowej na drodze OG stanie nieobliczalny MIBR. Latynosi dopiero co przeszli potężną rewolucję kadrową i wciąż szukają właściwego rytmu. W efekcie potrafili oni toczyć wyrównane boje z Astralis czy G2 tylko po to, by potem niemiłosiernie męczyć się z Envy. Trudno więc jednoznacznie przewidzieć, na co dziś będzie stać brazylijską piątkę.


Aktualne informacje o Flashpoint Season 2 znajdziesz w naszej relacji:


Wcześniej jednak czekają nas małe derby Skandynawii, w ramach których zmierzą się ze sobą Fnatic oraz Dignitas. Szczególnie dużo działo się ostatnio w tej pierwszej ekipie, a to oczywiście za sprawą VAC bana, którego, jak się okazało niesłusznie, otrzymał Freddy „KRIMZ” Johansson. Doświadczony Szwed został już oczyszczony z zarzutów, co oznacza, że bez problemów weźmie udział w nadchodzącej potyczce. Strata takiego gracza, jak KRIMZ, na pewno byłaby dla Fnatic bolesna, tym bardziej że po serii rozczarowujących wyników szwedzki skład CS:GO chciałby wreszcie włączyć się do gry o jakieś trofeum. A okazja wydaje się ku temu idealna, bo najbliższy rywal zespołu, Dignitas, wcale podczas Flashpointa nie błyszczał i półtora tygodnia temu, jeszcze w fazie grupowej, uznał już wyższość swojego dzisiejszego oponenta.

Lista dzisiejszych spotkań prezentuje się następująco:

1 grudnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

15:00 Fnatic vs Dignitas BO3
18:00 OG vs MIBR BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GametoonPolska na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 2 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KRIMZ wolny. VAC ban usunięty z konta Szweda

W ostatni weekend na profilu Steam należącym do Freddy’ego "KRIMZA" Johanssona niespodziewanie pojawił się VAC ban. Cała sprawa miała jednak związek n...