fot. Polska Liga Esportowa

Pięć polskich ekip w Nine to Five 7? Izako Boars powalczą dziś o awans

Actina PACT, AVEZ Esport i Wisła All in! Games Kraków otrzymały bezpośrednie zaproszenia, zaś Illuminar Gaming wypracowało sobie awans na drodze zawodów Dawn. To oznacza, że w Nine to Five 7 na pewno zobaczymy cztery rodzime składy – ale kto wie, może będzie ich pięć?

Wszystko dlatego, że dziś szansę na powtórzenie niedawnego wyczynu Illuminar będą mieć Izako Boars, bo ci trafili do grupy D, w której przyjdzie im mierzyć się z rywalami z Europy Północnej. Pierwszą przeszkodą na drodze popularnych Dzików będzie Lyngby Vikings – zespół z Danii, którego szkoleniowcem jest były zawodnik m.in. Copenhagen Wolves i Teamu Dignitas, Henrik „FeTiSh” Christensen, który w przeszłości miał okazję prowadzić m.in. Heroic. Co ciekawe, jego podopieczni mierzyli się już z Izako Boars półtora tygodnia temu przy okazji otwartych eliminacji do DreamHack Open November 2020 i wówczas to właśnie oni byli górą.

CZYTAJ TEŻ:
Obrońcy tytułu za mocni. Zespół MICHA i kubena odpada z Flashpointa

Mimo to wydaje się, że każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Zresztą, niezależnie od wszystkiego graczy organizacji Piotra „izaka” Skowyrskiego czeka dziś jeszcze jeden, a może nawet dwa mecze. Wszystko zależeć będzie od tego, jak będą sobie radzić – w grupach Nine to Five Dawn stosowany jest bowiem system GSL, co oznacza, że każda drużyna do momentu odniesienia dwóch zwycięstw lub też dwóch porażek. A jak będzie z Izako Boars? O tym przesądzą późniejsze potyczki, w których nasi rodacy mogą natrafić na KOVA Esports i x6tence, aczkolwiek istnieje też szansa, że na koniec dnia ponownie będą mieli okazję, by podjąć Lyngby Vikings.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

3 grudnia
09:00 Izako Boars vs Lyngby Vikings BO3 transmisja
12:00 mecz wygranych/przegranych grupy D (Izako Boars) BO3
15:00 decydujący mecz grupy D (Izako Boars) BO3
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny mistrz świata w Evil Geniuses. Impact oficjalnie toplanerem zespołu na LCS 2021

Od rozstania Evil Geniuses z Bae "Bangiem" Jun-sikiem minęły już blisko trzy tygodnie. Koreański strzelec wrócił w rodzime strony, natomiast w jego mi...