fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 11. Magisk

Drugi dzień z rzędu na liście najlepszych zawodników CS:GO w 2020 roku pojawia się Duńczyk. Tym razem HLTV wyróżniło pierwszego (aczkolwiek pewnie nie ostatniego) reprezentanta Astralis, Emila „⁠Magisk⁠a” Reifa, który po raz pierwszy od dwóch lat znalazł się poza top 10 zestawienia i zajął 11. miejsce.

Oczywiście 22-latek znowu zaliczył kilka niezłych występów, przyczyniając się do odniesionych przez Astralis triumfów podczas ESL One Road to Rio, ESL Pro League Season 12 czy też DreamHack Masters Winter. Za występ na tych trzech oraz trzech innych imprezach został zresztą nagrodzony tytułem EVP. Właśnie, tylko EVP – w minionym sezonie Magiskowi brakowało błysku. Oczywiście, nie schodził on powyżej pewnego przyzwoitego poziomu, ale jednocześnie nie odgrywał on tak dużej roli, jak nas w przeszłości do tego przyzwyczaił. Z tego też powodu eksperci HLTV umieścili go dopiero na 11. lokacie, podczas gdy rok wcześniej zajął 5., a dwa lata temu 7. miejsce.

Co ciekawe, jeżeli chodzi o zawodnika, który w 2021 roku może wypłynąć na szerokie wody, to Magisk wskazał na tego samego strzelca, co dzień wcześniej Martin „⁠stavn⁠” Lund. Wybór reprezentanta Astralis padł na Thomasa „⁠TMB⁠” Bundsbæka, który obecnie związany jest z AGF Esport, a wcześniej grał też w Copenhagen Flames. – Z tego, co słyszałem, TMB to dobry kolega z zespołu, który ma odpowiednią osobowość, by w przyszłości zostać świetnym graczem – przyznał Reif, komplementując półfinalistę ubiegłorocznego DreamHack Open November, który ostatnio łączony był nawet z transferem do ENCE.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
11. Emil „⁠Magisk⁠” Reif Astralis
12. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
13. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
14. Yuri „⁠yuurih⁠” Santos FURIA Esports
15. Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin Fnatic
16. Henrique „⁠HEN1⁠” Teles FURIA Esports
17. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson Fnatic
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Falstart mistrzów Chin, Suning na szczycie tabeli. Co jeszcze działo się w pierwszej kolejce LPL?

Pierwsza kolejka nowego sezonu LoL Pro League dobiegła końca. Ta była wyjątkowo krótka, bo trwała tylko dwa dni, ale spokojnie – od jutra czeka nas aż...