STS
fot. twitter.com/playstation

FIFA w Europie, Call of Duty w Ameryce. Oto najchętniej pobierane gry na PlayStation

Styczeń to zawsze okres różnego rodzaju podsumowań. Powód do kolejnych dała nam firma Sony, która opublikowała dane dotyczące najchętniej pobieranych produkcji na PlayStation 4 i PlayStation 5. Okazało się, że w ostatnich 12 miesiącach na jej konsolach królowały zdecydowanie dwie serie gier. Pierwszą z nich jest FIFA, która była najchętniej instalowaną produkcją na PlayStation 4 […]

Styczeń to zawsze okres różnego rodzaju podsumowań. Powód do kolejnych dała nam firma Sony, która opublikowała dane dotyczące najchętniej pobieranych produkcji na PlayStation 4 i PlayStation 5. Okazało się, że w ostatnich 12 miesiącach na jej konsolach królowały zdecydowanie dwie serie gier.

Pierwszą z nich jest FIFA, która była najchętniej instalowaną produkcją na PlayStation 4 w całej Europie. Co ciekawe, w rankingu znalazła się nie tylko jej najnowsza odsłona opatrzona numerkiem 21. Drugim miejscem wśród najczęściej pobieranych gier może poszczycić się bowiem FIFA 20. Za nią na kolejnych lokatach uplasowały się natomiast takie produkcje jak Grand Theft Auto V, Call of Duty: Modern Warfare oraz Call of Duty: Black Ops Cold War.

Zupełnie innymi gustami mogą pochwalić się gracze z Ameryki Północnej. W pierwszej dziesiątce najchętniej pobieranych produkcji na PlayStation 4 próżno szukać tam choćby jednej części FIFY. W rankingu są natomiast inny gry sportowe takie jak NBA 2K21 czy Madden NFL 21. Poza tym w pierwszej trójce znalazły się aż dwie części z serii Call of Duty, które były zdecydowanie najpopularniejszymi grami na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Jeśli chodzi zaś o PlayStation 5 to tu zarówno w Europie jak i Ameryce Północnej królowało Call of Duty: Black Ops Cold War. Na drugim miejscu znalazła się produkcja Spider-Man: Miles Morales, zaś na trzecim najnowsza odsłona serii Assassin’s Creed. Jeśli chodzi o FIFĘ, to w Europie uplasowała się ona tuż za podium. W Ameryce Północnej gra od EA Sports zajęła natomiast siódmą lokatę. Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce na Starym Kontynencie znalazło się także miejsce dla gry Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.

Sony opublikowało również ranking darmowych gier, które były najczęściej pobierane w roku 2020. Tu zarówno na starszej jak i nowszej generacji PlayStation królowało Call of Duty: Warzone. Konsolowi gracze bardzo chętnie sięgali również po Rocket League, Fortnite oraz Apex Legends, które znalazły się na trzech kolejnych miejscach. Pełen ranking możecie znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

x-kom AGO przedstawia kolejnego gracza CS:GO. reatz nowym członkiem drużyny

x-kom AGO jest coraz bliżej zaprezentowania pełnego składu swojej sekcji CS:GO. We wtorek warszawska organizacja powiadomiła nas o wielkim powrocie do...