fot. ESL/Bart Oerbekke

Dwa bilety na DH Open, dwie polskie ekipy w zamkniętych eliminacjach. Przypadek? Nie sądzę

Rzadko się zdarza, by otwarte eliminacje do jakiegokolwiek turnieju przysporzyły nam tyle radości. Wczoraj było jednak inaczej, bo Anonymo Esports i StylDunow, dwie rodzime ekipy, zajęły podczas otwartego turnieju kwalifikacyjnego dwa najwyższe miejsca i już dziś podczas turnieju zamkniętego powalczą o awans na DreamHack Open January 2021.

Do osiągnięcia owego awansu wystarczą nawet dwa zwycięstwa, ale tylko pod warunkiem, że nie popełnimy błędów. Warto jednak zauważyć, że piątki znad Polski nie trafiły na specjalnie wymagających rywali. To znaczy, nie ma tutaj oczywiście mowy o lekceważeniu, bo np. takie forZe, które w pierwszej rundzie podejmie Anonymo, to niekwestionowany faworyt eliminacji. Niemniej Rosjanie od dłuższego czasu grają zdecydowanie poniżej oczekiwań, a na dodatek nie mogą nawet korzystać z pomocy trenera. Inaczej wygląda sytuacja HellRaisers, inauguracyjnego rywala miksu Michała „MICHA” Müllera i Pawła „byaliego” Bielińskiego. Obecne HR niewiele ma wspólnego z tym HR, które regularnie grało na Majorach – dziś formacja ta nie zalicza się nawet do czołówki regionu CIS, co pozwala domniemywać, że koniec końców przynajmniej jeden zespół z Polski jednak na DH Open awansuje. Tym bardziej że zmagania w zamkniętych eliminacjach toczone będą w drabince podwójnej eliminacji.

CZYTAJ TEŻ:
dycha oficjalnie w ENCE! Fińska organizacja zaprezentowała odświeżony skład

Niemniej emocje związane z walką o DreamHacka Open dopiero po godzinie 14:00. Nie znaczy to jednak, że wcześniej nic się nie będzie działo, bo już o 10:00 na serwerze zamelduje się Wisła All in! Games Kraków. Biała Gwiazda nadal szuka kogoś, kto zastąpiłby oddanego do Anonymo Wiktora „mynia” Kruka, i chociaż żaden transfer nie został jeszcze zatwierdzony, to grać trzeba. W związku z tym podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego (nadal zawieszonego przez ESIC) do zamkniętego turnieju eliminacyjnego do European Development Championship Season 2 przystąpią ze zmiennikiem, którym według HLTV będzie Tomasz „phr” Wójcik. Dwie godziny później czeka nas z kolei polsko-polsko starcie w Snow Sweet Snow – HONORIS i Pompa Team zmierzą się ze sobą, a stawką będzie drugie miejsce w grupie i awans do kolejnej regionalnej fazy rozgrywek.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

22 stycznia
10:00 Wisła All in! vs Tricked Esport BO3 transmisja
12:00 HONORIS vs Pompa Team BO3 transmisja
14:00 Anonymo Esports vs forZe BO3
14:00 StylDunow vs HellRaisers BO3 transmisja
19:00 finał drabinki wygranych (Anonymo/StylDunow) BO3  
19:00 1. runda drabinki przegranych (Anonymo/StylDunow) BO3  
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Prawdziwi weterani europejskiej sceny. Kto rozegrał najwięcej meczów w EU LCS i LEC?

Kolejny sezon League of Legends European Championship tuż tuż. W piątek na nowo rozgorzeje batalia o tytuł mistrza Europy League of Legends, a my raz...