STS
fot. MIBR

Envy przejmie skład byłych graczy MIBR?

– Mogę potwierdzić, że w zeszłym tygodniu zakomunikowałem kubenowi, że niestety musimy zwolnić nasz skład CS:GO. Nadal jesteśmy gotowi przeznaczyć sporą znaczący budżet na CS-a, gdyby w przyszłości pojawiła się odpowiednia okazja. Jeżeli udałoby się to w 2021 roku, nie mógłbym być szczęśliwszy – przyznał w połowie stycznia Mike Rufail, współwłaściciel Teamu Envy. Wtedy też poinformowano, że cały skład, którego częścią byli Michał „MICHU” Müller i Jakub „kuben” Gurczyński, wylądował na ławce i w najbliższym czasie opuści organizację. Niewykluczonej jednak, że samo Envy wcale ze sceny Counter-Strike’a nie zniknie.

A tak przynajmniej twierdzą dziennikarze serwisu Fraglíder, którzy dotarli do informacji sugerujących, że północnoamerykańska organizacja nosi się z zamiarem przejęcia graczy reprezentujących jeszcze do niedawna MIBR. Ba, portugalski portal podaje nawet, że cała transakcja ma być bliska finalizacji, a obie strony dopinają już ostatnie szczegóły umowy, która za chwilę zostanie podpisana. Co ciekawe, w całość zaangażowany miałby być też Henrique „HEN1” Teles, który na początku tego roku ustąpił ze składu FURII Esports, by móc ponownie połączyć siły ze swoim bratem bliźniakiem, Lucasem „LUCASEM1” Telesem. W ten sposób powstała sześcioosobowa drużyna, w której rolę szóstego gracza pełniłby Vinicius „vsm” Moreira. Warto bowiem pamiętać, że 21-latek posiada na swoim koncie VAC bana, który uniemożliwiałby mu grę na niektórych turniejach.

CZYTAJ TEŻ:
„Kilka dni temu myślałem, że godziny dzielą nas od pierwszego treningu”. MICHU i kuben o pożegnaniu z Envy

Jeszcze kilka tygodni temu plotkowano, że projekt, za którym stoi Raphael „cogu” Camargo, miałby trafić pod skrzydła Flamengo Esports, organizacji będącej częścią słynnego klubu sportowego z Rio de Janeiro. Jak jednak możemy wyczytać na łamach Fraglíder, ekipie oraz graczom nie udało się porozumieć na polu finansowym, co otworzyło drogę przed Envy. Niemniej na ten moment nie wiadomo, kiedy ewentualny angaż brazylijskiej szóstki przez formację ze Stanów Zjednoczonych zostanie ogłoszony. Nie ma też pewności, czy tak skonstruowana drużyna rywalizowałaby w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej czy też śladem innych składów zza oceanu przeniosłaby się do Europy.

Gdyby powyższe plotki potwierdziły się, skład Teamu Envy prezentowałby się następująco:

  • Vito „kNg” Giuseppe
  • Alencar „trk” Rossato
  • Leonardo „leo_drk” Oliveira
  • Lucas „LUCAS1” Teles
  • Vinicius „vsm” Moreira
  • Henrique „HEN1” Teles
  • Raphael „cogu” Camargo – trener
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekstraklasa Games PRO: Legia dogoniła Jagiellonię; Lech z kompletem punktów

Za nami dziewiąta kolejka Ekstraklasa Games Pro w sezonie 2020/2021. Głównym starciem tej rundy gier, które transmitowane były na antenie TVP Sport, z...