fot. AGO ROGUE

Ekscytujący koniec tygodnia w Ultralidze. AGO i Pompa powalczą o pierwsze miejsce w tabeli

Drugi tydzień piątego sezonu Alior Bank Ultraligi kończymy z przytupem. Po dość jednostronnej wtorkowej kolejce spotkań przyszedł czas na pojedynki, w których trudno o wytypowanie faworyta. Zobaczmy więc, co czeka nas dziś od 17:30!

Komil & Friends vs Illuminar Gaming
17:30

Zaczynamy jednak od meczu, którego w żaden sposób nie można zaliczyć do hitów kolejki. Niepokonane Illuminar zmierzy się z Komil & Friends – formacją, która póki co regularnie zbiera potężny oklep od reszty stawki. Wczoraj słabości Pokerzystów wypunktowali zawodnicy AGO ROGUE, kończąc grę w zaledwie 18 minut. Czy dziś IHG poprawi rekord ustanowiony przez Damiana „Luckera” Konefała i spółkę? O tym przekonamy się już za kilka godzin.

Gentlemen’s Gaming vs Team ESCA Gaming
18:30

Za zawodnikami Gentlemen’s Gaming trzy naprawdę trudne mecze. Illuminar, 7more7 Pompa Team i K1ck Neosurf zgotowały Gentlemanom chłodne przyjęcie w lidze, ale dziś zła passa może się zakończyć. Team ESCA Gaming po trzech meczach ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, w dodatku zdobyte przeciwko K&F. Oczywiście można by tu argumentować, że TEG mocno postraszył Pompę i był bliski pokonania Illuminar, ale ostateczne noty w tabeli nie kłamią – Kameleony to (jeszcze!) nie drużyna ze ścisłej topki Ultraligi. Dobre występy notują co prawda Franciszek „Harpoon” Gryszkiewicz czy Radosław „Sh4dow Us” Walkowiak, ale pozostała trójka boryka się z huśtawkami formy.

Z kolei o samych Gentlemanach trudno cokolwiek powiedzieć. Do tej pory ich występy były dość niemrawe i pozbawione pomysłu, a wszystko to w towarzystwie kontrowersyjnych decyzji na etapie draftu. Dołek formy zalicza Kamil „Chosii” Chosa, który według wielu miał być objawieniem tej wiosny. Jak na razie Chosii w 2021 roku to gracz niezwykle pasywny, oddający inicjatywę na linii i po prostu niewidoczny. Jeśli ma szukać przełamania, to najlepiej zrobić to dzisiaj.

CZYTAJ TEŻ:
Cztery drużyny na szczycie, kto na nim pozostanie? Przed nami trzecia kolejka LCK
7more7 Pompa Team vs AGO ROGUE
19:30

Hucznie zapowiadany przez ekipę Polsat Games mecz tygodnia to starcie między zawodnikami 7more7 Pompa Teamu i AGO ROGUE. Obie ekipy nie zaznały jeszcze smaku porażki, więc dzisiejszy wieczór dla jednej ze stron będzie smakował podwójnie gorzko. W samym meczu niemal na każdej roli będziemy obserwować zapierające dech w piersiach pojedynki topowych graczy na naszym podwórku. Popatrzcie zresztą sami: Jakub „Sinmivak” Rucki kontra Sebastian „Color” Czyżyk, Marcin „behave” Pawlak kontra Lukas „Lurox” Thoma, Artur „Ather” Gnat kontra Damian „Lucker” Konefał… Będzie na co popatrzeć!

K1ck Neosurf vs devils.one
20:30

Drugi tydzień Ultraligi zwieńczy mecz K1ck Neosurf z devils.one, czyli spotkanie drużyn, które mają sporo do udowodnienia. Po wczorajszym zwycięstwie nad Gentlemen’s Gaming gracze K1ck mogą być zadowoleni. Zgrabnie poprowadzona przez nich gra od początku do końca wyglądała jak żywcem wyjęta z „podręcznika League of Legends”, a gracze tacy jak Bruno „Bruness” Freund czy Łukasz „Puki Style” Zygmunciak znów indywidualnie zagrali świetne zawody. Rosnąca forma mistrzów Polski z pewnością wywołuje strach w obozie zawodników devils.one, którzy po trzech meczach mają na swoim koncie jedno zwycięstwo, w dodatku zdobyte w starciu z przyjaciółmi Komila „Komila” Khamidova. Dziś najmłodszy skład w Ultralidze czeka trudny sprawdzian, a o 20:30 zobaczymy, czy Kasper „Kaspersky” Gutkowski i jego podopieczni dobrze się do niego przygotowali.

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Olaf, Elise i Ivern wypadną z rozgrywki? Kolejne informacje o patchu 11.3 do League of Legends

Wczoraj informowaliśmy o zapowiadanych zmianach dla przedmiotów League of Legends w przyszłotygodniowej aktualizacji 11.3. Dzisiaj za to Mark "Scruffy...