STS
fot. devils.one/Wiki Wójcik

Magia piątki – 5. sezon Ultraligi, 5. tydzień i 5 najlepszych akcji tej kolejki zmagań

Gotowi na kolejną dawkę emocji z udziałem najlepszych polskich drużyn League of Legends? Nie, jeszcze nie jesteście gotowi, a przynajmniej nie jesteście wystarczająco gotowi. Ale będziecie zaraz, jak już rozgrzejecie się w tę zimową aurę po przypomnieniu sobie najlepszych zagrań minionej rundy Alior Bank Ultraligi.

5. Beczka śmiechu (choć nie dla Athera)

Na miejscu piątym Dawid „Melonik” Ślęczka i jedno z wielu zagrań jego Gragasa w meczu Illuminar Gaming z 7more7 Pompa Teamem. Toplaner IHG pokazał, jak należy grać Karczemnym Zabijaką, bo choć on sam nie eliminował rywali tak często, to jego beczki były momentami prawdziwie zabójcze. Tak jak w 31. minucie wspomnianego starcia, kiedy po inicjacji Kacpra „Czypsego” Zaparuchy w opałach znalazło się dwóch graczy Pompy, a jednym z nich był Artur „Ather” Gnat. Marksman PT7 zdołał Błysnąć w bardziej bezpieczne rejony, ale szybko wrócił w wir walki, aczkolwiek wbrew swojej woli. O to postarał się właśnie Melonik, który rzucił Wybuchową Beczkę tak, że młody botlaner na nowo musiał walczyć o przetrwanie. I tym razem już mu się to nie udało.

4. Raz na wozie, raz pod wieżą

Czwartą lokatę zajął inny zawodnik Illuminar Gaming, a mianowicie Mateusz „Czajek” Czajka, który popisał się błyskotliwością w meczu z Teamem ESCA Gaming. W starciu tym przyszło mu się mierzyć na środkowej alei z Renektonem, co samo w sobie było już w niemałym stopniu zaskoczeniem. Czajek jednak wzorcowo wykorzystywał przewagę zasięgu, a gdy już Dominik „Domoles” Nowacki zdecydował się pójść na całość, to… czekała go rychła śmierć, do której wystarczyła na dobrą sprawę tylko umiejętność ostateczna Azira.

3. Mario je grzybka, a Grzybek je…

W popularnej serii gier od Nintendo ikoniczna postać japońskiego producenta może zjeść grzybka i dzięki temu staje się większa. A co może zjeść Grzybek? Na przykład Ponurnika z Summoner’s Riftu. Zabicie tego potworka uratowało Jakuba „Grzybka” Jagiełkę z sytuacji, wydawało się, bez wyjścia, ale dzięki uleczeniu po zadaniu śmiertelnego ciosu w Grompa toplaner Komil & Friends wyszedł cało z opresji. Mało tego – jeszcze sam wyeliminował Lukasa „Luroxa” Thomę, a później jego kompani zajęli się drugim niedoszłym oprawcą Grzybka.

2. Skąd wracają Litwini?

Piąty tydzień Ultraligi przyniósł wreszcie pierwszego pentakilla w tym sezonie mistrzostw Polski w LoL-a. Jego zdobywcą nie był jednak ani Damian „Lucker” Konefał, ani Adrian „Odi11” Kruk, ani nawet Ather. Jako pierwszy dokonał tego Eimantas „Yashiro” Šniukas z Gentlemen’s Gaming w 35. minucie meczu z K1CK. Po zabiciu Smoka Górskiego przez Dżentelmenów rozgorzała batalia między obiema drużynami, a po dwóch eliminacjach dla Yashiro Litwin poszedł all-in i dopisał do swojego dorobku niemal samodzielne dwa kolejne zabójstwa. Ostatnie było już tylko kwestią czasu… i dobrej woli ze strony kompanów 22-latka. Ci pomogli w wyłapaniu Puki Style’a, ale śmiertelny cios zostawili Šniukasowi.

1. Wejście (w okolicach) smoka

Ale jak to tak, pentakill nie na pierwszym miejscu? Otóż nie. Zestawienie otwierał Melonik i również on to zestawienie zamyka. W meczu z Pompa Teamem wcześniejsze zagranie toplanera Illuminar było tylko jednym z wartych uwagi, a drugie możecie zobaczyć tuż powyżej. W 24. minucie pojedynku z Pompą Melonik wykorzystał kombinację Błysku i Natarcia, aby wyłapać obu prowadzących rywali i utrzymać ich w ryzach wystarczająco długo, aby z pomocą przyszedł mu Kacper „Czypsy” Zaparucha. Obrażeniami zajął się natomiast Wojciech „Tabasko” Kruza i w ten oto sposób Illuminar łatwo wymazało dwóch oponentów, co uniemożliwiło wówczas wrogiej drużynie zgarnięcie Duszy Smoka, a na dłuższą metę dało ostateczną wygraną IHG.


Kolejne mecze Alior Bank Ultraligi już dziś od 17:30. Szósty tydzień rozgrywek zainauguruje pojedynek 7more7 Pompa Teamu z Komil & Friends, a później czekają nas m.in. mecze Illuminar z devils.one oraz Teamu ESCA Gaming z K1CK. Prawdziwa bomba czeka nas jutro, bo w środę zostanie rozegrany mecz pomiędzy AGO ROGUE oraz Pompą. Po więcej informacji dotyczących piątego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Wiedział, że nie był naszą pierwszą ani drugą opcją". peacemaker zdradza kulisy współpracy z innocentem

Zwolnienie Luisa "peacemakera" Tadeu przez MAD Lions do teraz kryje za sobą więcej niewiadomych niż odpowiedzi. Organizacja nie opowiedziała o motywac...