STS
fot. Illuminar Gaming

Eliminacje do ESL Mistrzostw Polski zakończone, Illuminar i TPT z awansem

Illuminar Gaming oraz Tarczyński Protein Team to ostatnie dwie drużyny, które zapewniły sobie awans do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 na drodze zamkniętych eliminacji. Obie ekipy dokonały tego, chociaż wcześniej spadły do drabinki przegranych, wyczerpując tym samym limit błędów.

Teoretycznie najłatwiejszą drogę do ESL MP miało Illuminar. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity swoją promocję mogli przypieczętować zresztą już wczoraj, ale wtedy na ich drodze stanęło Anonymo Esports. Dziś natomiast iHG wystarczyło zaledwie jedno zwycięstwo i ostatecznie drużyna spod znaku błękitnego oka sięgnęła po nie, pokonując 2:0 Dr Pepper Team. Ten nie oddał się jednak łatwo – wcześniejsi pogromcy AVEZ Esport na Duście2 co prawda nie zaszaleli, ale już na Nuke’u dzielnie stawiali się rywalom i ich wyższość uznali dopiero po dogrywce.

Z zaskakująco dobrej strony pokazał się natomiast Tarczyński Protein Team. Wystarczy wspomnieć, że drużyna wspierana przez producenta mięsnych przekąsek we wtorek nie straciła mapy, chociaż przyszło jej mierzyć się z dwoma wymagającymi rywalami. Najpierw TPT rozprawiło się ze StylemDunów i chociaż mecz ten zakończył się po zaledwie dwóch mapach, to trwał w sumie aż 72 rundy! Łatwiej było później, bo PGE Turów Zgorzelec tak naprawdę nie zagroził ekipie Piotra „nawrota” Nawrockiego, urywając jej w sumie tylko dwanaście oczek.

Komplet wtorkowych wyników prezentuje się następująco:

2 marca

2. runda drabinki przegranych

16:00 StylDunów 0:2 Tarczyński Protein Team Nuke 14:16
Mirage 20:22
16:00 AVEZ Esport 0:2 Dr Pepper Team Dust2 6:16
Train 8:16

3. runda drabinki przegranych

19:00 PGE Turów Zgorzelec 0:2 Tarczyński Protein Team Train 8:16
Nuke 4:16
19:00 Illuminar Gaming 2:0 Dr Pepper Team Dust2 16:7
Nuke 19:16

Wiosenna odsłona ESL Mistrzostw Polski 2021 rusza już ósmego marca. W sumie udział w niej weźmie dziesięć drużyn, które rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy złotych oraz o awans na ESL National Championships Playoffs – międzynarodowy turniej będący przepustką na ESL One Cologne 2021 oraz DreamHack Masters.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wieczór zaskoczeń w Ultralidze! Illuminar przegrywa z Gentlemen's Gaming

Mamy kolejną niespodziankę we wtorkowych meczach Alior Bank Ultraligi! Faworyzowane Illuminar Gaming uległo Gentlemen's Gaming, co oznacza, że szanse...