STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Falstart Wisły w ESL MP. Illuminar z wygraną i remisem w hicie pierwszej kolejki

Gdy spotykają się mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu ESL Mistrzostw Polski, możemy być niemal pewni dobrego widowiska. Rzecz w tym, że obrońca tytułu w postaci Illuminar Gaming ma w swoich szeregach ledwie jednego autora jesiennego sukcesu. Niemniej coś z drużyny sięgającej po krajowe trofeum zostało, bo iHG na inaugurację wiosennej kampanii spisało się bardzo dobrze, inkasując cztery oczka do ligowej tabeli po starciach z Wisłą All iN! Games Kraków.

Wisła All iN! 10 : 16 Illuminar Gaming

(1.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
10 6 Mirage 9 16
4 7

Premierowy cios w całym dwumeczu należał do graczy Illuminar. Ci wygrali pistoletówkę, ale chwilę później dali się zaskoczyć forcem, by w kolejnej rundzie ograć przeciwnika, mając na stanie jedynie pistolety. Po chaotycznym otwarciu na mapie daleko było od spokoju, bo w dalszym ciągu obie ekipy wymieniały się punktami. Dopiero po pewnym czasie przewaga zaczęła zarysowywać się po stronie iHG, które wreszcie zdołało odskoczyć na kilka oczek. Do przerwy Patryk „Sidney” Korab i spółka zachowali trzy punkty zapasu i z taką zaliczką przystąpili do gry jako CT. Po zmianie stron znów udało im się zatriumfować, przez co ich sytuacja zaczęła wyglądać naprawdę obiecująco. Do tego trudno powiedzieć, by Wisła była jakoś szczególnie dobrze zorganizowana w ataku – oponenci dobrze czytali zamiary Białej Gwiazdy i ligowe punkty z każdą minutą coraz bardziej oddalały się od zawodników z Krakowa. W końcu oddaliły się bezpowrotnie, choć Wiślacy próbowali jeszcze desperacko bronić się przed tym, co wydało się praktycznie nieuchronne.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2021 znajdziesz w naszej relacji:


Illuminar Gaming 15 : 15 Wisła All iN!

(1.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
15 8 Overpass 7 15
7 8

Problemy Wisły miały swoją kontynuację także na Overpassie. Od pierwszych minut przeważało iHG, które w miarę upływu czasu wysforowało się nawet na prowadzenie w rozmiarach 6 do 1. Wtedy sprawy w swoje ręce zdecydował się wziąć Olek „hades” Miśkiewicz, który w 10. potyczce zaliczył pierwszego w tegorocznych rozgrywkach o mistrzostwo Polski ace’a. Znakomita postawa snajpera Białej Gwiazdy w połączeniu z coraz solidniejszym wsparciem od kompanów z drużyny przełożyły się na zmianę oblicza tej konfrontacji. Dość powiedzieć, że krakowianie wydarli rzutem na taśmę prowadzenie tuż przed przerwą, jednak tylko po to, by niewiele później oddać pałeczkę rywalom. Kolejny zryw podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego nastąpił, gdy clutcha 1 na 2 wygrał Krzysztof „Goofy” Górski. Wówczas Wisła wrzuciła piąty bieg i po chwili tablica wskazywała już 14:11 na korzyść zawodników ze stolicy Małopolski. Problem w tym, że uczestnicy Intel Extreme Masters Katowice poczuli się najwyraźniej za pewnie, za co zostali skarceni przez rywali. Mecz bowiem nie zakończył się wygraną Wisły, a remisem – drugim w zaledwie czwartym spotkaniu w tym sezonie ESL MP.

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

To już czas, to już pora... AGO i Anonymo w pobliżu top 30 rankingu HLTV

Polskiego zespołu w najlepszej trzydziestce rankingu HLTV nie było już od tak dawna, że nawet nie pamiętamy, która drużyna jako ostatnia znajdowała si...