STS
fot. GG League/Maciej Kołek

TaZ i NEO też sprzeciwiają się hejtowi. „Najwyższy czas by zacząć działać”

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek wpisem o hejcie skierowanym na Wiktora „mynio” Kruka wywołał szeroką dyskusję. W kwestii mowy nienawiści w esportowym świecie wypowiedział się wspomniany już zawodnik Wisły All iN! Games Kraków, ale też Miłosz „mhL” Knasiak i Sebastian „NEEX” Trela. Teraz wypowiedzieli się również Wiktor „TaZ” Wojtas i Filip „NEO” Kubski, legendy sceny Counter-Strike’a. Na […]

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek wpisem o hejcie skierowanym na Wiktora „mynio” Kruka wywołał szeroką dyskusję. W kwestii mowy nienawiści w esportowym świecie wypowiedział się wspomniany już zawodnik Wisły All iN! Games Kraków, ale też Miłosz „mhL” Knasiak i Sebastian „NEEX” Trela. Teraz wypowiedzieli się również Wiktor „TaZ” Wojtas i Filip „NEO” Kubski, legendy sceny Counter-Strike’a.

Na hejt wobec mynia uwagę zwrócił SZPERO. – Oglądam powtórkę meczu i to, jaki jest hejt na czacie w stronę mynia, to jest dla mnie nie do pomyślenia – przyznał we wpisie w mediach społecznościowych. Całość miała miejsce w trakcie spotkania Anonymo Esports z Wisłą All iN! w play-offach ESEA Premier. Niedługo później, za sprawą tweeta SZPERA, do dyskusji o wszechobecnym w esporcie hejcie włączyli się także inni.

NEO wspiera mynia

W gronie tym znalazł się FIlip „NEO” Kubski. Reprezentant HONORIS w obszernym wpisie odniósł się do problemu. – Społeczność zgromadzona wokół esportu to paliwo napędzające tę jakże niesamowitą kategorię sportu – przyznał. Kilka linijek niżej zwrócił natomiast uwagę na drugą stronę medalu. – Ale jak to z paliwem… jest jeszcze jego druga strona. Ta łatwopalna, wybuchowa. Członek legendarnej Złotej Piątki okazał wsparcie dla mynia i podkreślił, że nadszedł najwyższy czas, by zacząć działać w temacie hejtu.

„Nie ma sukcesów bez porażek, ani postępu bez bólu”

Głos w sprawie zabrał też Wiktor „TaZ” Wojtas. – Kiedyś krytyka przychodziła wraz z sukcesem, Twoje osiągnięcia były Twoją kamizelką ochronną – wspomniał. Gracz HONORIS zauważył jednak, że czasy się zmieniły, a oczekiwania kibiców wzrosły. – Pamiętajcie, dobre słowo nic nie kosztuje, a każdy z nas kiedyś go będzie potrzebował – dodał także.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MSI 2021 League of Legends

MSI będzie rozgrywane na patchu 11.9, Gwen wyłączona z turnieju

Riot Games potwierdziło, że patch League of Legends numer 11.9 będzie tym, na którym zawodnicy rozegrają zbliżające się Mid-Season Invitational. Jakiś...