STS
fot. Riot Games

Polski piątek w EU Masters. Hitem Misfits Premier vs AGO ROGUE

Wczorajsze rezultaty meczów European Masters 2021 Spring były co najmniej zaskakujące. K1CK musiało uznać wyższość Anorthosis Famagusta Esports, a Misfits Premier uległo SuppUp Esports. AGO ROGUE do dzisiejszych rozgrywek przystąpi zatem jako lider swojej grupy, ale przed mistrzami Polski w League of Legends niełatwe zadanie. Na ich drodze w EU Masters stanie formacja Pawła „Woolite’a” Pruskiego.

CZYTAJ TEŻ:
Potknięcie K1CK, RGO na czele grupy. Drugi dzień głównej fazy EU Masters dobiegł końca

K1CK i Zwyroo w pogoni po falstarcie

Polscy kibice LoL-a z pewnością nie będą mogli się dzisiaj nudzić. W każdym ze spotkań będziemy mogli śledzić rodzimy akcent. Na inaugurację dnia na Summoner’s Rifcie pojawią się członkowie zbioru A. Jakub „kubYD” Grobelny i spółka podejmą Mkers z Arturem „Zwyroo” Trojanem w składzie. Reprezentacja PG Nationals rozpoczęła swoją przygodę z fazą grupową EU Masters od porażki, tak więc bezapelacyjnie będzie jej zależało na wygraniu. To samo może powiedzieć K1CK, które po zaskakującej klęsce z formacją Grobelnego również nie może zaliczyć początku turnieju do udanych. Co gorsza, przed wicemistrzami Polski teoretycznie bardziej wymagający rywal w postaci BIG, więc będą musieli wejść na wyżyny swoich umiejętności, by zdobyć wygraną.

Misfits Premier vs AGO ROGUE piątkowym hitem

O pierwsze zwycięstwo postara się także akademia G2 Esports, która o 19:30 podejmie mistrzów ligi bałkańskiej. Zanim jednak do tego dojdzie, na serwerze pojawi się siedmiu Polaków, bowiem o 18:30 Misfits Premier stanie w szranki z AGO ROGUE. Wicemistrzowie Francji przez długi czas wyglądali jak najlepszy kolektyw w swojej lidze i pomimo wczorajszej wtopy są oni zespołem, który trzeba respektować. Sami triumfatorzy Alior Bank Ultraligi za to coraz bardziej odnajdują się na EU Masters, czego dowodem jest pewna forma w starciu z G2 Arctic. Niezależnie od tego, komu kibicujemy, mecz ten zapewni nam sporo emocji.

Illuminar Gaming wraca do gry

Na sam koniec do gry powróci zbiór C, w którym rywalizuje trzecia reprezentacja nadwiślańskich rozgrywek, Illuminar Gaming. Podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego nie zaliczyli udanego wejścia w fazę grupową EU Masters, ulegając mistrzom Hiszpanii. Niestety nie można stwierdzić, że przed nimi dziś łatwiejszy rywal, wszak mousesports, z którym IHG zmierzy się o 20:30, prezentuje się do tej pory solidnie, jak zresztą wszystkie drużyny z Prime League na EUM. Na sam koniec dnia za to będziemy mieli okazję śledzić poczynania Sebastiana „Sebekxa” Smejkala i kolegów z Macko Esports, którzy podejmą wspomniane UCAM Esports Club.

Harmonogram trzeciego dnia fazy grupowej EU Masters:

Piątek, 16 kwietnia
16:30 Anorthosis Esports vs Mkers BO1
17:30 BIG vs K1CK BO1
18:30 Misfits Premier vs AGO ROGUE BO1
19:30 ŠAIM SE SuppUp vs G2 Arctic BO1
20:30 Illuminar Gaming vs mousesports BO1
21:30 Macko Esports vs UCAM Esports Club BO1

Transmisja z European Masters będzie dostępna z polskim komentarzem za pośrednictwem Polsat Games, w telewizji oraz na platformach Twitch, oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały VALORANT Challengers bez Polaków

Jeszcze w marcu mogliśmy świętować sukces Patryka "starxo" Kopczyńskiego, którego Acend wygrało europejskie VALORANT Masters. Niestety w drugim etapie...