STS
fot. AGO ROGUE

EU Masters dla AGO ROGUE, IHG w czołówce. Ogromne emocje w Ultralidze

Za nami bardzo ważne spotkania w Ultralidze w ramach szóstego tygodnia. Najpierw PDW uległo Teamowi ESCA Gaming w zaskakujący sposób, a następnie Illuminar Gaming pokonało K1CK, by utrzymać trzecią lokatę w tabeli. Później AGO ROGUE zmiażdżyło Gentlemen’s Gaming i zapewniło sobie miejsce w European Masters. Sprawdźmy po kolei, co działo się w dzisiejszych meczach.

ESCA udowadnia, że należy do czołówki, IHG ogrywa K1CK

W pierwszym pojedynku PDW podejmowało Team ESCA Gaming. Poprzednim razem to ekipa Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego okazała się lepsza i zgarnęła cenny punkt. Teraz Mateusz „Czajek” Czajka i spółka potrzebowali przed spotkaniem dwóch zwycięstw, żeby dogonić rywali w tabeli. W początkowej fazie rozgrywki wszystko wskazywało na to, że im się uda. Eliminacje oraz smoki szły na konto PDW i dopiero kluczowa walka w 26. minucie pozwoliła odwrócić losy spotkania. Mateusz „Jaqen” Góral zdołał znaleźć resety na Viego, podczas gdy Dawidsonek bez przerwy bombardował rywali swoimi umiejętnościami. Dzięki temu TEG mogło zapewnić sobie fioletowe wzmocnienie. Wiceliderzy parę minut później byli już poza zasięgiem rywali i w końcu zakończyli to spotkanie. Całą relację z tego meczu można przeczytać tutaj.

W drugim środowym meczu K1CK walczyło z Illuminar Gaming o trzecią lokatę w tabeli. Pierwsza eliminacja padła w 5. minucie, kiedy to Stefan „Stefan” Nikolić odwiedził górną alejkę i pomógł usunąć Kamila „LeQu” Rosika z mapy. Początkowy smok wpadł za to na konto IHG. Przed piętnastą minutą nikomu się nie udało uzyskać większej przewagi w złocie, ale kiedy wybił kwadrans, zawodnicy Illuminar zanurkowali pod wieżą rywali i wynikła z tego nie najgorsza bijatyka na ich korzyść. W kolejnym teamfightcie ekipa Krystiana „Chrisa” Dobrzańskiego spotkała się z wrogim zespołem przy trzecim smoku. Gracze świetnie wykorzystali superumiejętności, a zwieńczeniem tego był rzut przeciwnikiem przez Tomasza „Eścika” Skwarczyńskiego. W 30. minucie przejęli fioletowe wzmocnienie i stawili się do walki o Starszego Smoka. Przejmowanie go jednak nie było konieczne. IHG pokonało rywali po raz kolejny i zwróciło się w stronę wrogiego Nexusa. Całą relację z tego meczu można przeczytać tutaj.

AGO ROGUE melduje się w EU Masters

Niefortunnie Petr „Bobista” Fojtík nie był w stanie zagrać w meczu pomiędzy Gentlemen’s Gaming oraz AGO ROGUE. Zamiast niego na górnej alei mogliśmy zobaczyć Jakuba „Szafę” Szafarczyka. Mistrzowie Ultraligi stawili się w monstrualnej formie i zdominowali rywali już od samego początku. Luca „Crow” Nucci padł już w trzeciej minucie, a po chwili oddał też drugą krew Damianowi „Luckerowi” Konefałowi. Te eliminacje napędziły ekipę Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego i pozwoliły jej przejąć pierwszego smoka. Dżentelmeni próbowali stawiać opór poprzez walki w rzece i przejmowanie potworów, ale wszystko wskazywało na to, że RGO nie da im szans. Nexus GGM eksplodował, kiedy zegar pokazywał 19:05. W tak świetnym stylu AGO zameldowało się w EU Masters. Całą relację z tego meczu można przeczytać tutaj.

Na dokładkę devils.one podejmowało Komil&Friends. Dawid „Yuta” Wyskiel rozpoczął spotkanie w fenomenalnym stylu, zabijając przeciwnego midlanera już w 5. minucie. Diabły wkrótce potem przejęły pierwszego smoka. W 10. minucie przystąpiły do akcji i wyeliminowały też toplanera i wspierającego. Trochę później doszło do ważnej walki, w której devils.one wysłało do fontanny całą formację rywali. W 20. minucie Yuta zgarnął quadrakilla i dzięki temu jego zespół zapewnił sobie fioletowe wzmocnienie. Szala zwycięstwa drgała później z jednej strony na drugą i do ostatniego momentu nie wiadomo było, kto wróci z tarczą. Ostatecznie to Diabłom udało się wygrać w kluczowej walce i to utorowalo im drogę do Nexusa.

Wyniki dzisiejszych meczów Ultraligi:

14 lipca
17:30 PDW 0:1 Team ESCA Gaming BO1
18:30 K1CK 0:1 Illuminar Gaming BO1
19:30 AGO ROGUE 1:0 Gentlemen’s Gaming BO1
20:30 Komil & Friends 0:1 devils.one BO1

To wszystko, co było zaplanowane na ten tydzień. Kolejna porcja ultraligowych zmagań już za tydzień. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games wserwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Chres, AGO ROGUE

AGO ROGUE melduje się w EU Masters. Łatwe zwycięstwo z Dżentelmenami w Ultralidze

W meczu pomiędzy Gentlemen's Gaming oraz AGO ROGUE mogliśmy zobaczyć prawdziwą dominację ze strony mistrzów Ultraligi. To zwycięstwo było niezwykle wa...