STS
fot. K1CK Neosurf

ESCA niszczy IHG, AGO ulega K1CK w hicie. Co jeszcze działo się dziś w Ultralidze?

Pierwszy dzień ostatniej kolejki fazy zasadniczej Ultraligi wyjaśnił ostatecznie, które drużyny zagrają w play-offach, a które jutro zakończą swoją przygodę z szóstym sezonem. Do szczęśliwców, którymi są AGO ROGUE, Team ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming, oficjalnie dołączyli reprezentanci PDW i K1CK. Tym pierwszym miejsce w etapie pucharowym zagwarantowała przegrana Komil&Friends z Gentlemen’s Gaming, drudzy natomiast, po bardzo wyrównanej potyczce, zdołali złamać obrońców tytułu.

IHG zbliża się do klątwy, K1CK lepsze w hicie

Jako pierwsi na Summoner’s Rifcie pojawili się gracze Teamu ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming. Jak już zostało wspomniane, obydwie ekipy nie miały się czego obawiać w kwestii awansu do play-offów, natomiast każda z nich nadal walczyła o lepsze rozstawienie. Przechodząc jednak do tego co działo się na Polach Sprawiedliwości, to w pierwszych minutach gry prowadzili przedstawiciele Oka. TEG jednak szybko się obudziło i konsekwentnie zaczęło odrabiać straty, a co więcej, zdobywać coraz pokaźniejszą przewagę. Prawdziwym gwoździem do trumny IHG była jednak walka o trzeciego smoka, gdzie Kameleony unicestwiły rywali. Dalsza część to już tylko niszczenie kolejnych struktur i ostateczne zwycięstwo Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego i spółki.

Zaraz po tym spotkaniu mogliśmy obejrzeć powtórkę finałowego starcia ubiegłego sezonu, bowiem AGO ROGUE podjęło K1CK. Mieliśmy okazję też sprawdzić, czego nauczyli się przedstawiciele portugalskiej organizacji od dość jednostronnej porażki z mistrzami Polski z początku bieżącej odsłony zmagań. Tym razem gra była niezwykle zacięta i długo nie dało się jasno określić potencjalnego zwycięzcy. Dopiero w okolicach 28. minuty zespół Łukasza „Pukiego Style’a” Zygmunciaka wysunął się na przód dzięki wygranej walce przy leżu smoka i podebraniu zaraz potem Nashora. Zawodnicy akademii Łotrzyków próbowali bronić się przed klęską, jednak ta koniec końców dopadła ich na chwilę przed wybiciem 39. minuty.

KnF straciło szanse na awans, PDW deklasuje devils.one

Po dwóch niezwykle ekscytujących pojedynkach przyszedł czas na starcie zespołów z dolnej części tabeli. Niemniej dla Komil& Friends spotkanie z Gentlemen’s Gaming było niezwykle istotne – wszak jedynie zwycięstwo podtrzymywało ich szanse na awans do play-offów. Mecz okazał się absolutnym rollercoasterem obfitym w eliminacje i nieczystą grę. Niecodziennie mamy przecież do czynienia z potyczką, w której pada więcej niż jedno zabójstwo na minutę. Obydwa zespoły wyrywały sobie zwycięstwo z rąk, ale ostatecznie z tarczą wyszła ekipa Szymona „Benka” Przygońskiego. Przegrana oznacza oczywiście koniec walki KnF o awans.

Na koniec dnia naprzeciw sobie stanęli przedstawiciele PDW oraz devils.one. Podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca mieli już zapewnione miejsce w play-offach, jednak nadal mogli poprawić wynik i postarać się o rozpoczęcie etapu pucharowego od drabinki wygranych. Dwa razy nie trzeba było im tego mówić, gdyż Bruno „Bruness” Freund i brygada wyglądali jakby od początku wiedzieli, co mają zrobić, aby zwyciężyć w tym pojedynku. DV1 co prawda utrzymywało remisowy wynik aż do okolic kwadransa, jednak zaraz po jego upływie PDW przeszło do wdrażania planu zniszczenia. Gra zakończyła się dominującym zwycięstwem jeszcze przed trzydziestą minutą, a strzelec triumfatorów miał na swoim koncie aż 10 zabójstw.

Wyniki dzisiejszych meczów Ultraligi:

Wtorek, 20 lipca
17:30 Team ESCA Gaming 1:0 Illuminar Gaming Relacja
18:30 AGO ROGUE 0:1 K1CK Relacja
19:30 Gentlemen’s Gaming 1:0 Komil&Friends BO1
20:30 devils.one 0:1 PDW Relacja

Kolejny i zarazem ostatni dzień sezonu regularnego Ultraligi już jutro. Pierwszy mecz rozpocznie się o 17:30, a transmisja wystartuje już pół godziny wcześniej. Zmagania drużyn możecie oglądać na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PDW nadal w grze o trzecie miejsce Ultraligi. Ekipa Czajka niszczy devils.one

Na sam koniec wtorku z Ultraligą PDW zmierzyło się z devils.one. Reprezentanci pierwszej organizacji z pewnością odetchnęli z ulgą po przegranej Komil...