STS
MAD Lions vs Rogue, LEC 2021 Spring
fot. Riot Games/Michał Konkol

LEC: Komu miejsce w finale? MAD Lions stanie w szranki z Rogue

Wczoraj z play-offami League of Legends European Championship pożegnało się Misfits Gaming. Dziś za to nie będziemy nikomu mówić „do zobaczenia”, a „witamy w finale”, wszak czeka nas finał drabinki wygranych. Mecz ten będzie powtórką wiosennej edycji LEC. MAD Lions ponownie podejmie Rogue, a stawką tym razem będzie nie awans na międzynarodowy turniej pokroju Mid-Season […]

Wczoraj z play-offami League of Legends European Championship pożegnało się Misfits Gaming. Dziś za to nie będziemy nikomu mówić „do zobaczenia”, a „witamy w finale”, wszak czeka nas finał drabinki wygranych. Mecz ten będzie powtórką wiosennej edycji LEC. MAD Lions ponownie podejmie Rogue, a stawką tym razem będzie nie awans na międzynarodowy turniej pokroju Mid-Season Invitational (oba zespoły mają już zapewnione miejsce na Worlds 2021), ale miejsce w finale, a co za tym idzie – slot w fazie grupowej Mistrzostw Świata w League of Legends. Przegrany co prawda otrzyma szansę poprawy się w loser’s brackecie, niemniej można śmiało założyć, że obie ekipy liczą dziś na triumf.

CZYTAJ TEŻ:
Nie zobaczymy ekipy Vandera na Worlds. Fnatic lepsze od Misfits w play-offach LEC

Intrygująca powtórka ostatniego finału

Każdy z nas raczej pamięta niesamowity powrót MAD Lions w poprzedniej serii BO5 pomiędzy nimi a Rogue. Nie ma jednak co się oszukiwać – Adrian „Trymbi” Trybus i spółka mieli wiele okazji do domknięcia spotkania, bowiem prowadzili na trzeciej i piątej mapie. Niemniej często mogliśmy słyszeć już opinie towarzyszy Trymbiego świadczące o tym, że wiele problemów zespołu, w tym zamykanie spotkań, zostało naprawionych. Czy to oznacza, że Rogue jest dziś faworytem? Niekoniecznie.

Nie sposób wyłonić faworyta

Trzeba zawodnikom w niebieskich trykotach oddać wiele. W fazie zasadniczej LEC wyglądali jak najsilniejsza formacja na Starym Kontynencie, a opinia ta powracała regularnie, jako że niejednokrotnie powtarzali to eksperci ligi czy reprezentanci innych organizacji. Z drugiej strony musieli się ono sporo namęczyć z Misfits Gaming, pdoczas gdy MAD gładko przejechało się po G2 Esports.

Powstaje więc kolejne pytanie: ile w tym było dobrej lub słabej formy Lwów i Łotrzyków, a ile dobrego bądź też słabego dnia ich oponentów. Emil „Larssen” Larsson przyznał w ostatniej EUphorii, że jego drużyna się powoli rozpędza. Za to Marek „Humanoid” Brázda i spółka z dumą przypominali o formie MAD w play-offach po tym jak rozgromili Samurajów. Dlatego też z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że dzisiejszy mecz to jeden z niewielu, którym przyczepia się łatkę 50/50. Jednocześnie nie powinniśmy się zdziwić, jeśli skończy się on wynikiem 3:0 dla którejś ze stron, jednakże wszystko wskazuje na to, że czeka nas długa i emocjonująca seria.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w LEC:

21 sierpnia

2. runda drabinki przegranych

17:00 Rogue vs MAD Lions BO5

Spotkanie wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Angielskojęzyczna transmisja będzie za to dostępna na kanale ligi, również na Twitchu oraz YouTube. Pełny harmonogram oraz transmisję z LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
adam fnatic lol

Nie zobaczymy ekipy Vandera na Worlds. Fnatic lepsze od Misfits w play-offach LEC

Dzisiaj w ramach League of Legends European Championship mogliśmy obejrzeć starcie pomiędzy Misfits Gaming oraz Fnatic. W trakcie dwóch splitów Królik...