Wczoraj wydawało się, że klamka zapadła – kolejny Major CS:GO w historii rozegrany zostanie bez udziału polskiej drużyny. Dziś wiemy jednak, że nie wszystko musi być stracone, a Anoynmo Esports nadal może awansować na ostatni turniej Regional Major Rankings, Intel Extreme Masters Fall 2021. Jednak aby tak się stało, musi zostać spełnionych kilka warunków.

Anonymo jednak na IEM-ie?

Przede wszystkim Polacy muszą przebrną przez dodatkową drabinkę zamkniętych eliminacji, której stawką będzie 13. miejsce. W owej drabince znalazły się cztery najsłabsze ekipy, które dzis i jutro rozegrają maksymalnie dwa mecze BO3. Anonimowi swoją nadprogramową przygodę zaczną od pojedynku z Duńczykami z OPAA Gaming, którzy wcześniej zostali ograni przez FaZe Clan i Team Fiend. Jeżeli uda im się wygrać, to w decydującym spotkaniu natrafią na Eternal Fire lub SAW. Jeżeli i w tym wypadku będą górą, to... nadal nie będą pewni awansu. Wygląda bowiem na to, że dodatkowa rywalizacja może mieć związek z zamieszaniem wokół Heroic. Formacja ta jest obecnie obiektem śledztwa ze strony Esports Integrity Commission i w przypadku jej ewentualnego wykluczenia zwolni się jeden slot na IEM Fall, który przejmie właśnie zespół z 13. lokaty. Czyli np. Anonymo, o ile oczywiście wygra dwie nadchodzące potyczki.

CZYTAJ TEŻ:
Lista uczestników europejskiego IEM Fall zamknięta. Kto stanie do ostatecznego boju o Majora?

Lwy i Myszy w akcji

Niemniej nie samym Anonymo człowiek żyje. Już o godzinie 12:00 na serwerze zameldują się bowiem podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego z MAD Lions. Ci wczoraj z powodu udziału w eliminacjach do IEM-a musieli oddać walkowerem starcie ze SKADE, przez co wyczerpali już limit błędów w fazie grupowej trzeciej odsłony Funspark ULTI 2021. A to oznacza, że spotkanie z Finami z HAVU Gaming będzie mieć dla nich charakter meczu o życie. Jakiś czas później do gry przystąpią też triumfatorzy niedawnego WePlay Academy League z mouz NXT. Zespół Kamila „siuhego” Szkaradka i Huberta „Szejna” Światłego zagra z GORILLAZ Robina "flushy" Rönnquista, kontynuując tym samym zmagania w Malta Vibes Knockout Series.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

17 września
12:00 MAD Lions vs HAVU Gaming BO3 transmisja
13:00 mouz NXT vs GORILLAZ BO3 transmisja
21:00 Anonymo Esports vs OPAA Gaming BO3