STS
fot. x-kom AGO

Komplet polskich ekip w play-offach ESEA Premier

Po siedmiu tygodniach faza zasadnicza ESEA Premier Season 38 przeszła do historii. Faza, która dała polskim kibicom wiele powodów do radości, bo mimo różnych perturbacji ostatecznie w play-offach znajdą się wszystkie trzy formacje znad Wisły. Polskie trio pozostaje w grze Najlepiej poradziło sobie x-kom AGO, które bardzo długo pozostawało nawet niepokonane. Ostatecznie popularne Jastrzębie musiały co […]

Po siedmiu tygodniach faza zasadnicza ESEA Premier Season 38 przeszła do historii. Faza, która dała polskim kibicom wiele powodów do radości, bo mimo różnych perturbacji ostatecznie w play-offach znajdą się wszystkie trzy formacje znad Wisły.

Polskie trio pozostaje w grze

Najlepiej poradziło sobie x-kom AGO, które bardzo długo pozostawało nawet niepokonane. Ostatecznie popularne Jastrzębie musiały co prawda uznać wyższość Movistar Riders i Wisły All iN! Games Kraków, ale nie przeszkodziło im to w zajęciu pierwszego miejsca w grupie B. Tuż za plecami Damiana „Furlana” Kisłowskiego i spółki znalazło się z kolei Anonymo Esports. Warto w tym miejscu wspomnieć, że podopieczni Adriana „imd” Piepera zaczęli ten sezon słabo, ale potem odnieśli aż trzy zwycięstwa z rzędu, dzięki czemu finiszowali na drugiej lokacie. Czwartą i jednocześnie ostatnią premiowaną awansem lokatę zajęła natomiast wspomniana Wisła. Biała Gwiazda do samego końca nie mogła być pewna swego losu, ale dzięki wspomnianej wygranej z AGO nie musiała się oglądać na innych i mogła spokojnie myśleć już o kolejnym etapie zmagań.

Końcowy układ fazy grupowej ESEA Premier Season 38:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Team BLINK 7 6 1 1. x-kom AGO 7 5 2
2. DBL Poney 7 5 2 2. Anonymo Esports 7 4 3
3. Sangal Esports 7 4 3 3. LDLC OL 7 4 3
4. Sprout 7 4 3 4. Wisła All iN! 7 4 3
5. SAW 7 3 4 5. GamerLegion 7 3 4
6. ENTERPRISE esports 7 2 5 6. Endpoint CeX 7 3 4
7. Apeks 7 2 5 7. Movistar Riders 7 3 4
8. Akuma 7 2 5 8. SKADE 7 2 5
Legenda:
Awans do fazy pucharowej
Zaproszenie do ESEA Premier Season 39
Udział w turnieju barażowym o utrzymanie w ESEA Premier
Spadek do ESEA Advanced

Z kim powalczą Polacy?

Teraz przed pozostałymi w grze uczestnikami kilka tygodni przerwy. Faza pucharowa ruszy dopiero 12 października i to właśnie wtedy też rozpocznie się ostateczna walka o miejsce w 15. sezonie ESL Pro League. Nam oczywiście towarzyszyć będzie przekonanie, że w końcu musi się udać, bo przecież spośród ośmiu uczestników play-offów aż trzech pochodzi z Polski. Czy jednak faktycznie będziemy mieli, co świętować? Na to odpowiedź mogą dać nam już mecze pierwszej rundy. Wtedy to czeka nas m.in. pojedynek AGO ze Sprout i trudno nie odnieść wrażenia, że Jastrzębie mimo wysokiego rozstawienia nie trafiły wcale na łatwego przeciwnika. Trudno będzie mieć też Wisła All iN!, gdyż na jej drodze stanie Team BLINK z Bałkanów, który w tym sezonie poniósł zaledwie jedną porażkę. Z kolei Anonymo spróbuje poradzić sobie z Turkami z Sangal Esports. Ci w poprzedniej edycji ESEA Premier szybko zakończyli swoją przygodę z fazą pucharową i teraz z pewnością spróbują tego uniknąć.

Pary pierwszej rundy play-offów ESEA Premier Season 38:

vs vs
Team BLINK Wisła All iN! DBL Poney LDLC OL
vs vs
Sangal Esports Anonymo Esports Sprout x-kom AGO

Podczas fazy pucharowej ESEA Premier Season 38 nagrodzeni awansem zostaną tylko finaliści. Zespół z pierwszego miejsca zapewni sobie bezpośrednią przepustkę do ESL Pro League Season 15, podczas gdy ekipa z miejsca drugiego zagra w ESL Pro League Conference. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Operacja Riptide CS:GO

Ruszył drugi tydzień Operacji Riptide w CS:GO. Sprawdź nowe misje!

Pierwszy tydzień Operacji Riptide w Counter-Strike: Global Offensive dobiegł końca. Ale nie martwcie się, bo jednocześnie rozpoczął się tydzień drugi,...