Niespełna dwa miesiące temu dotarła do nas informacja o niepewnej przyszłości, jaką ma przed sobą Kim "Khan" Dong-ha. Top laner DWG KIA podczas transmisji przekazał, że został wezwany do służby wojskowej i nie będzie w stanie uniknąć tego obowiązku. Termin, w którym powinien się stawić na jej odbycie to czerwiec 2022. Cały czas nie było więc pewne, co to dokładnie znaczy dla kariery zawodnika. Czy będzie on ją kontynuował do końca wiosennego splitu League of Legends Champions Korea, czy zakończy ją wcześniej?

Worldsy ostatnim przystankiem w karierze?

Koniec przygody z grą top lanera DWG czeka nas prawdopodobnie na Worldsach. – Te mistrzostwa prawdopodobnie będą ostatnimi zawodami w mojej karierze profesjonalnego gracza. Zrobię wszystko, aby osiągnąć wynik, z którego wszyscy będą zadowoleni – powiedział Khan w ostatnim wywiadzie dla Inven Global. Można zatem przypuszczać, że Khanowi nie będzie brakowało motywacji. Bez dwóch zdań zrobi wszystko, by na Mistrzostwach Świata w League of Legends pokazać się z możliwie najlepszej strony, aby został pozytywnie zapamiętany.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Służba wojskowa to jeden z większych problemów graczy w Korei Południowej. Bardzo trudno obywatelom chociażby przesunąć termin służby, nie mówiąc już o zwolnieniu z tego obowiązku. Niestety na ten moment nie zanosi się, aby cokolwiek w przypadku Khana miało się zmienić.

Khan powróci w innej roli?

Patrząc na osiągnięcia zawodnika oraz doświadczenie, można się spodziewać jego powrotu do esportu po odbyciu służby. Wiele organizacji na pewno chętnie powitałoby go w swoich szeregach przykładowo w roli trenera lub analityka. Służba wojskowa w Korei Południowej trwa około dwóch lat, więc najwcześniej Khana będziemy wypatrywać dopiero w 2024 roku. Do tej pory pozostaje nam tylko podziwiać jego zagrania na Mistrzostwach Świata w Islandii.