STS
fot. Polska Liga Esportowa

PGE Turów powalczy z iHG w PLE, przed MAD Lions kolejny mecz w ESEA Advanced

Dziś przed nami kolejne mecze w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Trwa przecież druga kolejka dywizji mistrzowskiej, aczkolwiek nie tylko tam dziać się będą „rzeczy”. Trwają przecież też play-offy ESEA Advanced, gdzie również występują nasi rodacy.

PGE Turów vs Illuminar ozdobą czwartku

Ale zacznijmy od PLE, gdzie o pierwsze w tym sezonie punkty powalczy PGE Turów Zgorzelec. Karol „repo” Cybulski i spółka tym razem zmierzą się z Illuminar Gaming, które nadal nie znalazło nowego piątego gracza. A to oznacza, że najprawdopodobniej swoich podopiecznych na serwerze ponownie wspomagać będzie Jędrzej „Bogdan” Rokita. Wcześniej jednak do akcji przystąpi PL123. Ekipa ta ledwie wczoraj zapewniła sobie awans do dywizji mistrzowskiej, przejmując miejsce zwolnione przez Anonymo Esports. Dla organizacji Dominiki „bueny” Kurzawskiej to spora szansa na to, by się pokazać szerszej publiczności, a pierwszą ku temu okazją będzie czwartkowe stracie z Tarczyński Protein Teamem.

CZYTAJ TEŻ:
PL123 przejmuje miejsce Anonymo w dywizji mistrzowskiej PLE

MAD Lions kontynuują walkę o ESEA Premier

Kilka godzin później kolejny mecz w ramach fazy pucharowej ESEA Advanced rozegrają MAD Lions. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego dwa dni temu musieli uznać wyższość Teamu Fiend i tym samym wyczerpali już limit błędów. Teraz przed nimi walka w dolnej drabince, gdzie nie będzie miejsca na żadne potknięcie, bo to równoznaczne będzie z końcem marzeń o awansie do ESEA Premier. Tak czy inaczej, kolejną przeszkodą na drodze popularnych Lwów będzie Fantastic Seven, czyli ekipa z regionu CIS, w której próżno szukać rozpoznawalnych nazwisk. Co więcej, jeszcze w fazie zasadniczej radziła sobie ona tylko nieco powyższej przeciętnej, a w pierwszej rundzie play-offów została pokonana przed MAD DOG’S PACT.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

30 września
16:00 PL123 vs Tarczyński Protein Team BO3 transmisja
19:00 Illuminar Gaming vs PGE Turów Zgorzelec BO3 transmisja
20:30 MAD Lions vs Fantastic Seven BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Elmapuddy wraca do Gen.G jako trener dywizji VALORANTA

Po ośmiu miesiącach przerwy Chris "Elmapuddy" Tebbit ponownie przywdzieje barwy Gen.G Esports. Australijczyk został mianowany nowym szkoleniowcem dywi...