STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

W Azji wszystko już jasne – TYLOO z awansem na Majora CS:GO

Dziś w końcu poznaliśmy drużynę, która będzie reprezentować Azję podczas nadchodzącego PGL Major Stockholm 2021. I, co ciekawe, nie będzie to ViCi Gaming, czyli triumfator pierwszego tegorocznego turnieju Regional Major Rankings.

TYLOO po raz czwarty

Jeszcze w maju podopieczni XieLina „k4Miego” Zhu mogli świętować zwycięstwo podczas Perfect World League Season 1. Dzięki niemu w azjatyckim rankingu RMR zrównali się punktowo z TYLOO, co oznaczało, że obie te ekipy ostateczny bój o awans na Majora stoczą podczas Intel Extreme Masters Fall 2021. I tak się właśnie stało, bo spotkały się one ze sobą w finale tychże zawodów. Co więcej, po raz pierwszy na IEM-ie mierzyły się one już w finale górnej drabinki i wówczas Haowen „somebody” Xu i spółka rozgromili swoich rywali 2:0, w sumie oddając im na dwóch mapach zaledwie dziesięć rund.

ViCi miało więc powody, by pałać żądzą zemsty. Ale ostatecznie do żadnej zemsty nie doszło. Co więcej, gracze k4Miego ponownie opuszczali serwer z pustymi rękami. Na pewno nie pomógł im fakt, że do finału przystąpili przegrywają już 0:1, ale marne to wytłumaczenie dla późniejszych porażek na Inferno i Mirage’u. O ile jeszcze na pierwszej z tych map ViCi starało się dotrzymać kroku oponentom, tak druga od początku do końca rozgrywana była pod dyktando TYLOO. Dzięki temu ekipa somebody’ego gładko zatriumfowała 3:0, co oznacza, że po raz czwarty z rzędu pojawi się na mistrzostwach świata w CS:GO.

Na ten moment pewne gry na Majorze są takie ekipy, jak:

Astralis BIG ENCE Entropiq
Evil Geniuses FaZe Clan FURIA Esports G2 Esports
Gambit Esports GODSENT Heroic Team Liquid
mousesports Movistar Riders Natus Vincere Ninjas in Pyjamas
paiN Gaming Renegades Team Spirit TYLOO
Virtus.pro Team Vitality YNG Sharks

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą w sumie 24 drużyny, które walczyć będą o 2 miliony dolarów – największą pulę nagród w historii Majorów CS:GO.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Komu bilet na VALORANT Champions? Ruszają europejskie eliminacje ostatniej szansy

Co prawda znamy już większość uczestników VALORANT Champions 2021, wciąż jednak na rozdysponowanie czekają cztery przepustki. Te wpadną ręce drużyn wy...