W przyszły wtorek zainaugurowany zostanie wyczekiwany przez fanów Counter-Strike'a: Global Offensive PGL Major Stockholm 2021. Do stolicy Szwecji przybędzie cała śmietanka sceny, by walczyć o tytuł mistrza świata w CS:GO i nagrody z puli 2 000 000 dolarów. Organizatorzy zmagań zaprezentowali właśnie pary pierwszej rundy Fazy Nowych Pretendentów. W tej rywalizować będą m.in. Astralis, FaZe Clan oraz ENCE, zespół Olka "hadesa" Miśkiewicza i Pawła "dychy" Dychy.

Duńskie derby na inaugurację PGL Major

Najwyżej sklasyfikowanym zespołem biorącym udział w pierwszym etapie PGL Major Stockholm będzie Heroic. Zespół Caspera "cadiaNa" Møllera jest aktualnie piątą siłą światowego CS-a. Na jego drodze stanie przedstawiciel Azji i stały bywalec Majorów CS:GO, który jednak nigdy ich nie zawojował, czyli TYLOO. Pierwszym rywalem FaZe Clanu będzie natomiast reprezentant Europy Wschodniej, Team Spirit. Już w pierwszej rundzie Fazy Nowych Pretendentów czekają nas także duńskie derby, w których Astralis podejmie Copenhagen Flames. Całkiem ciekawie zapowiada się też potyczka BIG z Virtus.pro.

dycha i hades kontra ekipa TACO

Jeśli natomiast chodzi o ENCE, to zespół ten Majora CS:GO rozpocznie od pojedynku z zespołem z Brazylii. Mowa tu o GODSENT. Czy dla formacji hadesa i dychy będzie to łatwy rywal? Tego stwierdzić nie można. Na pewno będzie to rywal nieprzewidywalny, wszak zespół Epitacio "TACO" de Melo w ostatnim czasie rywalizował przede wszystkim w Ameryce Północnej. W jakiej formie będzie zatem na sztokholmskie zawody? O tym przekonamy się, dopiero gdy Brazylijczycy wejdą na serwer 26 października o 11:15, kiedy to rozpocznie się ich pojedynek z ENCE.

Harmonogram pierwszej rundy PGL Major Stockholm 2021:

26 października
10:00 Astralis vs Copenhagen Flames BO1
10:00 Team Spirit vs FaZe Clan BO1
11:15 ENCE vs GODSENT BO1
11:15 paiN Gaming vs Entropiq BO1
12:30 BIG vs Virtus.pro BO1
12:30 Movistar Riders vs Renegades BO1
13:45 Heroic vs TYLOO BO1
13:45 MOUZ vs YNG Sharks BO1

Patrząc na harmonogram, można spodziewać się, że w trakcie dwóch pierwszych etapów rozgrywanych będzie nawet szesnaście meczów dziennie. Wysokie tempo CS-owej rywalizacji z pewnością doda jeszcze więcej emocji tak wyczekiwanemu turniejowi. Przypomnijmy bowiem, że PGL Major Stockholm 2021 będzie pierwszym Majorem CS:GO od 2019 roku, kiedy to odbył się StarLadder Major w Berlinie.

PGL Major Stockholm potrwa od 26 października do 7 listopada. Aktualne informacje na temat rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej. Transmisja z zawodów dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego, a ponadto najciekawsze mecze będzie można obejrzeć w telewizji w Polsat Games.