STS
fot. ESL/Simon Howar

Zmiany w Virtus.pro tuż przed Majorem! Organizacja sięga po zawodnika forZe

Do startu PGL Major Stockholm 2021 pozostał już mniej niż tydzień. Nie spodziewalibyście się więc, że któryś z uczestników jeszcze zdecyduje się na jakiekolwiek kadrowe roszady, prawda? A to błąd! Bo decyzję o takowych oficjalnie podjęło Virtus.pro. SANJI nie wystąpi na Majorze Dziś wiemy już, że w stolicy Szwecji barw rosyjskiej organizacji nie będzie bronić […]

Do startu PGL Major Stockholm 2021 pozostał już mniej niż tydzień. Nie spodziewalibyście się więc, że któryś z uczestników jeszcze zdecyduje się na jakiekolwiek kadrowe roszady, prawda? A to błąd! Bo decyzję o takowych oficjalnie podjęło Virtus.pro.

SANJI nie wystąpi na Majorze

Dziś wiemy już, że w stolicy Szwecji barw rosyjskiej organizacji nie będzie bronić Sanjar „SANJI” Kuliev. Uzbek do VP trafił w grudniu 2019 roku, gdy formacja ta przejęła skład związany wcześniej z AVANGAR. Od tego czasu on i jego koledzy mogli świętować m.in. triumfy podczas Flashpoint Season 2, DreamHack Open December 2020 oraz cs_summit 7. Ostatnimi czasy jednak zespół spod znaku polarnego niedźwiedzia prezentował się o wiele słabiej, dlatego też dokonano zmiany.

W jej wyniku przy okazji Majora Virtusów wspomagać będzie Evgeny „FL1T” Lebedev. 20-letni Rosjanin do niedawna występował w forZe, z którym pojawił się na StarLadder Berlin Major 2019. Niemniej kilka dni temu, po tym jak ekipa bardzo słabo wypadał na Intel Extreme Masters Fall 2021, przesunięto go na ławkę rezerwowych.

Major to największy turniej na scenie CS:GO, a na tę konkretną imprezę czekaliśmy dwa lata. Jest ona niesamowicie istotna zarówno dla organizacji, jak i dla naszych fanów. Chcemy osiągnąć najlepszy możliwy wynik, ale aby tak się stało, zespół potrzebował nowego impulsu – przyznał CEO Virtus.pro, Sergey Glamazda. – Pojawiła się okazja do wspólnej gry z Evenyem i postanowiliśmy ją wykorzystać. Mam nadzieję, że właśnie to będzie ten impul, którego potrzebujemy, by grać na maksimum naszych możliwości. Na ten moment nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji na temat przyszłości naszego składu. Wszystko stanie się jasne dopiero po Majorze, gdy już kurz rywalizacji opadnie. Chciałbym jednak podziękować Sanjarowi. Wspólnie wygrywaliśmy turnieje, weszliśmy do top 3 rankingu HLTV i zakwalifikowaliśmy się na Majora. Nasz obecny zespół wiele już osiągnął i ta tymczasowa zmiana powinna pomóc nam jeszcze większe cele, które sobie postawiliśmy – dodał.

W tej sytuacji skład CS:GO Virtus.pro prezentuje się następująco:

  • Timur „buster” Tulepov
  • Alexey „qikert” Golubev
  • Ali „Jame” Djami
  • Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis
  • Evgeny „FL1T” Lebedev
  • Dastan „dastan” Akbaev – trener
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Faker Chovy Worlds 2021

Grali o seeding, teraz stawka będzie wyższa. T1 vs HLE o półfinał Worlds 2021

Dwa lata temu miałem przyjemność opowiedzieć Wam o zbliżającym się (wówczas, oczywiście) meczu Splyce z T1. Rok temu wręcz zaszczyt zaprosić na pojedy...