Równo dwa tygodnie temu informowaliśmy o zmianach w dywizji League of Legends w G2 Esports. Wtedy to Carlos "ocelote" Rodriguez przekazał za pośrednictwem krótkiego wideo wieści o rozpoczęciu poszukiwań nowego domu dla trzech graczy oraz obu trenerów. I choć w przypadku graczy wciąż nie jest jasne, gdzie mogą trafić na sezon 2022, to kwestia głównego szkoleniowca – Fabiana "Grabbza" Lohmanna – jest bardziej klarowna.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Grabbz od przyszłego roku będzie prowadził Team BDS?

Wczoraj wieczorem portal Esportmaniacos poinformował, że niemiecki trener może zasilić szeregi Teamu BDS, dla którego będzie to pierwszy split w League of Legends European Championship. Według nieoficjalnych póki co informacji hiszpańskiego serwisu 26-latek doszedł już do porozumienia ze szwajcarską organizacją. Jeśli faktycznie Grabbz zasili szeregi Teamu BDS, będzie to dla niego zupełnie nowe wyzwanie po czterech latach spędzonych w G2 Esports. Latach bogatych w sukcesy, w końcu podczas nich podopieczni Lohmanna wywalczyli cztery mistrzostwa Europy, a do tego dwa razy dochodzili do półfinału Worlds i raz do samego finału.

Następcą Niemca w G2 Esports miałby rzekomo być Dylan Falco, do niedawna prowadzący FC Schalke 04, a w przeszłości związany m.in. z Fnatic czy Immortals. Możemy więc mówić tu o swoistej wymianie trenerów – oczywiście stawiając BDS w roli następcy Schalke w LEC. Co zaś się tyczy samego składu nowego uczestnika LEC, ten pozostaje owiany tajemnicą, aczkolwiek według wcześniejszych doniesień na środkowej linii miałby zagrać Ilias "NUCLEARINT" Bizriken.

CZYTAJ TEŻ:
Wielka przebudowa w G2. ocelote potwierdza zmiany w sekcji LoL-a!

Dla polskich fanów szczególnie interesujące będą natomiast wieści dotyczące nowej piątki G2, gdzie pozostaną tylko Marcin "Jankos" Jankowski i Rasmus "Caps" Winther. Na chwilę obecną wiemy tylko, że do składu przymierzany jest Sergen "Broken Blade" Çelik, który miałby zająć miejsce Martina "Wundera" Hansena, jednak te informacje jak dotąd nie zostały potwierdzone przez organizację. Niewykluczone, że na tego typu potwierdzenia będziemy musieli poczekać do 15 listopada – wtedy bowiem rozpocznie się okienko transferowe.