Worlds 2021 za nami, a więc możemy w pełni delektować się najlepszym, co profesjonalna scena League of Legends ma nam do zaoferowania – plotkami transferowymi oraz samymi roszadami pomiędzy czołówką LoL-a. Już tylko tydzień dzieli nas od oficjalnego otwarcia okienka transferowego, aczkolwiek wiele kwestii wydaje się być przesądzonych już teraz. Niewykluczone, że w gronie tych drugich jest decyzja Patrika "Patrika" Jírů co do pozostania w EXCEL ESPORTS.

Patrik pozostanie głównym botlanerem EXCEL?

Wieści dotyczące czeskiego botlanera przekazał w niedzielę serwis Upcomer. Patrik miałby podpisać nowy kontrakt z organizacją, aczkolwiek jak długo obowiązywałaby ta umowa, tego na razie nie wiadomo. Jak informuje Upcomer, sam Czech zdecydował się pozostać w EXCEL, choć był łączony z innymi drużynami. To oznacza, że na dolnej alejce XL zmian pewnie nie doświadczymy – wciąż ważny kontrakt ma bowiem pełniący rolę wspierającego Hendrik "Advienne" Reijenga. Oprócz nich kontraktem związany jest też Mark "Markoon" van Woensel, czyli główny dżungler formacji.

CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: Cinkrof w 2022 roku będzie grał w LEC

Ponadto należy mieć w pamięci informacje sprzed dwóch miesięcy – aczkolwiek informacje wciąż niepotwierdzone, warto dodać. Wówczas pojawiły się doniesienia dotyczące przedłużenia swoich kontraktów przez dwóch innych członków XL, a mianowicie toplanera zespołu, Felixa "Kryze'a" Hellströma, oraz głównego szkoleniowca formacji, Joeya "YoungBucka" Steltenpoola. W przypadku pierwszego z nich wieści przekazał Jaxon, aczkolwiek nie wiadomo, jak długo obowiązywałaby nowa umowa Szweda. Inaczej wygląda sytuacja trenera EXCEL, który rzekomo miałby podpisać kontrakt na kilka sezonów, jak donosił Esportmaniacos.

Jeśli faktycznie Kryze, YoungBuck oraz Patrik przedłużą swoje umowy, to jedyną niewiadomą będzie środkowa aleja. Dotychczas na środku mapy grał Erlend "Nukeduck" Holm, jednak kontrakt Norwega wygaśnie za kilka dni, a jak dotąd nikt nie przekazał nawet nieoficjalnych informacji dotyczących przyszłości 25-latka.


Śledź transfery na scenie League of Legends: