Fani polskiej sceny CS:GO będą mieli bez wątpienia zajętą środę. Przez cały dzień bowiem nasi rodacy będą rywalizować w ramach rozgrywek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. A przy tym wszystkim nie zabraknie też niespodziewanego gościa.

SAJU na ratunek

Tym będzie Paweł "SAJU" Pawelczak. Występujący na co dzień w Emeritos Banditos 34-latek został awaryjnie zaangażowany przez PGE Turów Zgorzelec, by jako zmiennik wspomóc ten zespół podczas starcia z MAD DOG'S PACT. Dla składu z Dolnego Śląska będzie to zresztą mecz niezwykle istotny, bo m.in. od niego zależeć będzie, czy Turów zdoła utrzymać się w dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. A skoro już o wyższym poziomie PLE mowa, to czekają nas tam też spotkania x-komu AGO z Tarczyński Protein Teamem oraz Illuminar Gaming z M1 EDEN. W międzyczasie odbędą się również półfinały dywizji profesjonalnej – Creative AVEZ zagra z Lodis by Illuminar, a Dr Pepper Team podejmie Ungentium. Co istotne, zwycięzcy tych dwóch ostatnich pojedynków zagwarantują sobie awans na lanowe finały w Warszawie.

CZYTAJ TEŻ:
MOUZ NXT wskakuje do czołowej trzydziestki rankingu HLTV!

MOUZ po awans, Wisła po pierwsze punkty

Przed nami także mecze w rozgrywkach międzynarodowych. Już dziś w play-offach trzeciej odsłony Pinnacle Fall Series może się znaleźć MOUZ NXT, które w poprzednich dniach pokonało Nexus Gaming i HAVU Gaming. Tym razem ekipa Kamila „siuhego” Szkaradka i Huberta „Szejna” Światłego mierzyć się będzie z Teamem BLINK, który na co dzień rywalizuje na poziomie ESEA Premier. A skoro o dywizji Premier mowa, to warto wspomnieć, że kolejny swój mecz rozegra tam Wisła All iN! Games Kraków. Jak dotychczas mistrzowie Polski zanotowali dwie porażki i wciąż czekają na pierwszą w tym sezonie zdobycz punktową. Okazją, by po nią sięgnąć, będzie spotkanie z Rosjanami z forZe, którzy wygrali zaledwie jedno z czterech dotychczasowych starć.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

24 listopada
13:00 PGE Turów Zgorzelec vs MAD DOG'S PACT BO3 transmisja
16:00 x-kom AGO vs Tarczyński Protein Team BO3 transmisja
18:00 MOUZ NXT vs Team BLINK BO3 transmisja
18:00 Creative AVEZ vs Lodis by Illuminar BO3 transmisja
19:00 Wisła All iN! vs forZe BO3
19:00 Illuminar Gaming vs M1 EDEN BO3 transmisja
21:00 Dr Pepper Team vs Ungentium BO3 transmisja