Kolejni Polacy znaleźli dom na przyszły sezon rozgrywek League of Legends. Niespełna dwa miesiące temu wyciekły informacje o potencjalnym dołączeniu Dawida "Melonika" Ślęczki oraz Pawła "Czekolada" Szczepanika do GameWard. Wczoraj wieczorem francuska organizacja zaprezentowała swój skład. W nim wedle oczekiwań pojawili się dwaj Polacy.

CZYTAJ TEŻ:
10 najlepszych polskich graczy League of Legends w 2021 roku

Plotki okazały się prawdą

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że Melonik i Czekolad według źródeł portalu Upcomer mają znaleźć się w wyjściowym składzie GameWard. Po prawie dwóch miesiącach oczekiwań otrzymaliśmy potwierdzenie tych plotek, a polscy gracze oficjalnie dołączyli do organizacji. Zarówno dla Ślęczki, jak i Szczepanika gra na francuskiej scenie będzie czymś nowym. Można jednak śmiało stwierdzić, że jest to dla nich spore wynagrodzenie za miniony rok rozgrywek, gdzie i toplaner, i midlaner prezentowali się bardzo dobrze w swoich drużynach.

Brieuc Seeger w swoim raporcie nie pomylił się również co do reszty kolektywu. Dżunglerem formacji będzie Philippe "Akabane" Le, czyli kolega Melonika z BIG. Na wsparciu zagra natomiast Kamil „Kamilius” Košťál, który ostatni sezon spędził w barwach MOUZ z Czekoladem w zespole. W informacjach podanych wówczas przez redaktora zabrakło jednak pseudonimu strzelca, który zasili szeregi drużyny. Jedyne co dowiedzieliśmy się na temat przyszłego botlanera organizacji to fakt, iż będzie to ktoś, kto miał okazję rywalizować już w LoL European Championship. Dziś wiemy, że i to jest zgodne ze źródłami, bo ekipę wypełnił Nihat "Innaxe" Aliev, czyli były gracz FC Schalke 04 Esports.

Tak wyglądać będzie skład GameWard na przyszły sezon LFL:

GameWard Dawid "Melonik" Ślęczka
Philippe "Akabane" Le
Paweł "Czekolad" Szczepanik
Nihat "Innaxe" Aliev
Kamil "Kamilius" Košťál

Sezon wiosenny La Ligue Française de LoL rozpocznie się już w przyszłą środę. Czekolad i Melonik w swoim debiucie pod banderą GameWard zmierzą się z GamersOrigin. Dzień później przyjdzie im stawić czoła reprezentantom LDLC OL. Mecze te będziecie mogli obejrzeć na oficjalnej francuskiej transmisji na Twitchu.