STS
fot. Riot Games

Polski duet oficjalnie w BT Excel. Na bocie zagrają Zamulek oraz Kikis

Gdy pierwszy raz dowiedzieliśmy się o rzekomym powrocie Mateusza „Kikisa” Szkudlarka do profesjonalnej gry, były to dość zaskakujące wieści. I wcale nie dlatego, że uważamy, jakoby czas 25-latka na profesjonalnej scenie już przeminął – chodziło wyłącznie o fakt, iż miał on od przyszłego sezonu grać na pozycji wspierającego. Dziś jednak nie ma już wątpliwości – […]

Gdy pierwszy raz dowiedzieliśmy się o rzekomym powrocie Mateusza „Kikisa” Szkudlarka do profesjonalnej gry, były to dość zaskakujące wieści. I wcale nie dlatego, że uważamy, jakoby czas 25-latka na profesjonalnej scenie już przeminął – chodziło wyłącznie o fakt, iż miał on od przyszłego sezonu grać na pozycji wspierającego. Dziś jednak nie ma już wątpliwości – Kikis faktycznie będzie występował w nowej roli. BT Excel oficjalnie przedstawiło swój skład na najbliższy sezon Northern League of Legends Championship, a w nim znalazło się miejsce dla dwóch Polaków.

Kikis i Zamulek w BT Excel

Dwóch, bowiem Kikis nie będzie jedynym zawodnikiem znad Wisły, jakiego zobaczymy na dolnej linii akademii EXCEL ESPORTS. U jego boku występować będzie dobrze znany fanom polskiej sceny Dominik „Zamulek” Biela. Polski strzelec w Ultralidze zadebiutował jeszcze w jej drugim sezonie, ale mogliśmy go oglądać również w trzech ostatnich edycjach i w każdej z nich wywalczył miejsce w play-offach. Ba, w ostatnim sezonie jako reprezentant Illuminar Gaming otarł się o mistrzowski tytuł, przegrywając w wielkim finale z PDW 2:3. Teraz przed nim zupełnie nowe wyzwanie. Co prawda miał on już okazję grać na scenie północnoeuropejskiej, ale tylko w ramach międzysezonowego turnieju pod nazwą NLC Fall Open. Wówczas reprezentował on barwy Teamu Singularity jako jedyny Polak w wyjściowym składzie (aczkolwiek warto zaznaczyć, że jednym z trenerów formacji był Mateusz „Kiao” Sujdak). Teraz jednak będzie walczył o awans na European Masters, a więc stawka będzie znacznie wyższa – a razem z nią również sam poziom rywalizacji.

CZYTAJ TEŻ:
Mecze LEC znów wyłącznie w formacie online. „Będziemy na bieżąco oceniać sytuację”

Kto u boku Polaków?

Na tym grono naszych rodaków w BT Excel się kończy, ale część pozostałych zawodników mimo wszystko powinniście kojarzyć. Tym bardziej że są to gracze dobrze znani w samym EXCEL – na topie grać będzie Felix „Kryze” Hellström, który w ostatnim czasie walczył o jak najlepszy wynik XL w League of Legends European Championship, ale przed startem tego sezonu został zdegradowany do akademii. Podobnie sprawa ma się z dżunglerem zespołu, Danielem „Danem” Hockleyem z tą różnicą, że Brytyjczyk do drugiego składu trafił jeszcze podczas letniego splitu sezonu 2021. Nowym nabytkiem BT Excel jest natomiast midlaner, którym będzie pochodzący z Korei Południowej Jang „EMENES” Min-soo. Dla 21-latka będzie to debiut na europejskiej scenie – wcześniej walczył on już między innymi na tureckim, australijskim oraz rodzimym, południowokoreańskim podwórku.

Tak prezentuje się skład BT Excel na sezon 2022 NLC:

Felix „Kryze” Hellström
Daniel „Dan” Hockley
Jang „EMENES” Min-soo
Dominik „Zamulek” Biela
Mateusz „Kikis” Szkudlarek
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
stavn heroic

Najlepsi gracze CS:GO 2021 roku wg HLTV – 16. stavn

Heroic mimo różnego rodzaju problemów ma za sobą fantastyczny rok. Nic więc dziwnego, że na przygotowanej przez serwis HLTV liście najlepszych graczy...