STS
badlyyga Gentlemen's Gaming Ultraliga
fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk

Został jeden bilet do play-offów Ultraligi. Dzisiaj rozstrzygnięcie sezonu zasadniczego

Nadszedł decydujący dzień, po którym już będzie wszystko jasne. Przed nami ostatnie pięć spotkań fazy zasadniczej w ósmym sezonie Ultraligi. O awans do play-offów wciąż walczą Komil & Friends oraz Gentlemen’s Gaming. Reszta stawki będzie się pojedynkować natomiast o jak najlepsze lokaty. Najbardziej palącą kwestią jest wyłonienie wicelidera, ponieważ zarówno Team ESCA Gaming, jak i Iron Wolves posiadają taką samą liczbę punktów.

Dżentelmeni wciąż walczą, Wilki i ESCA ścigają się po wicelidera

W pierwszej kolejności Forsaken zmierzy się z Gentlemen’s Gaming. Po wczorajszym zwycięstwie z devils.one Dżentelmeni podtrzymali swoją szansę na promocję do fazy pucharowej. Teraz przed nimi jest przeciwnik silniejszy i dodatkowo zmotywowany do walki. Dla Dawida „sheru” Wojewody wraz z kolegami jest to bowiem szansa na wyprzedzenie Zero Tenacity i zagwarantowanie sobie czwartej lokaty. Problem jednak polega na tym, że Z10 musiałoby swój mecz przegrać, a FSK raz na zawsze wyeliminować GG z wyścigu.

Iron Wolves z kolei zaciera ręce na pozycję wicelidera. Na drodze do osiągnięcia tego celu stanie Goskilla, które nie ma już żadnych szans na przedostanie się do play-offów. Szwajcarska formacje może jedynie teraz napsuć krwi Wilkom i pomóc Teamowi ESCA Gaming w zajęciu drugiego miejsca. Kacper „Czypsy” Zaparucha i spółka już raz jednak uporali się z tym przeciwnikiem i z pewnością są w stanie to powtórzyć.

Następnie przyjdzie nam obejrzeć niezwykle ważny pojedynek pomiędzy Teamem ESCA Gaming i Zero Tenacity. Mecz ten jest bardzo istotny z dwóch powodów. Pierwszy to bójka o pozycję wicelidera, w której uczestniczy oczywiście TEG. Drugi to przepychanka w środku tabeli o czwartą lokatę w Ultralidze. Dla podopiecznych Kacpra „Nahovsky’ego” Merskiego będzie to na pewno ważne starcie, które może pokazać progres dokonany w drugiej części sezonu zasadniczego. ESCA musi natomiast powtórzyć swój wyczyn z poprzedniego meczu pomiędzy obiema formacjami i dopiąć swoją obecność w czołówce ligi.

KNF po ostatni bilet do play-offów

Następnie AGO ROGUE zmierzy się z Illuminar Gaming. Dla tych ekip w zasadzie nic już się nie zmieni. Akademia Łotrzyków ma zagwarantowane pierwsze miejsce i z pewnością jest zadowolona z tego wyniku. Teraz może dowolnie eksperymentować i wypróbować czegoś nowego w drafcie. IHG z kolei straciło wczoraj szanse na awans. To historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy nie zobaczymy w play-offach formacji spod szyldu wielkiego oka.

Na sam koniec zostanie spotkanie być może rozstrzygające kwestię ostatniego biletu do fazy pucharowej. Komil & Friends będzie miało za zadanie pokonać devils.one i jeśli Przyjaciołom Komila Khamidova się to uda, to bez względu na rezultaty poprzednich starć wylądują oni w najlepszej szóstce Ultraligi. Dla KNF powinno to być dość proste zadanie, ponieważ Diabły nie prezentują w tym sezonie najlepszego poziomu. Dawid „Yuta” Wyskiel i spółka już raz tego dokonali.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w Ultralidze:

9 marca
17:00 Forsaken vs Gentlemen’s Gaming BO1
18:00 Iron Wolves vs Goskilla BO1
19:00 Team ESCA Gaming vs Zero Tenacity BO1
20:00 AGO ROGUE vs Illuminar Gaming BO1
21:00 Komil & Friends vs devils.one BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Pierwszy mecz wystartuje o godzinie 17:00. Dodatkowo, zapraszamy do zapoznania się z foldy sheetem, z którego dowiecie się, jak może wyglądać klasyfikacja po dzisiejszych rozgrywkach. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NiKo G2 Esports IEM Katowice 2022

ESL Pro League rusza po raz piętnasty! Dziś do gry wejdą m.in. G2 i NIP

AMANEK znowu na ratunek G2 W normalnych okolicznościach za faworyta esportowych zmagań w grupie A uznalibyśmy G2 Esports. Wicemistrzowie pierwszego t...