STS
Zven, Cloud9, Worlds 2021
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Jensen i Zven znów w Cloud9. Znamy oficjalny skład na letni split LCS

Cloud9 jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji esportowych na świecie. Mimo czwartego miejsca w wiosennych rozgrywkach League of Legends Championship Series postanowiła ona dokonać sporych roszad w swoim składzie. Do zespołu powróci m.in. Nicolaj „Jensen” Jensen.

Dla Cloud9 wiosenny sezon był zdecydowanie wyboisty. W drugiej połowie lutego esportowy świat obiegła kontrowersyjna informacja o zwolnieniu Nicka „LS-a” De Cesare z pozycji trenerskiej, co spotkało się z negatywnym odbiorem wśród fanów. Mimo wszystko drużyna poradziła sobie całkiem przyzwoicie, zdobywając drugie miejsce w sezonie regularnym oraz czwarte w play-offach. W maju dowiedzieliśmy się jednak, że zespół czekają zmiany, bo żegna się z nim aż trzech zawodników.

Powrót starych twarzy

Dziś natomiast Cloud9 oficjalnie zaprezentowało swój skład na lato. W przypadku dżungli oraz strzelca nie doszło do żadnych zmian. Tam nadal prezentować się będą odpowiednio Robert „Blaber” Huang oraz Kim „Berserker” Min-cheol. Do organizacji po niemalże czterech latach rozłąki powraca Jensen, który występował będzie na pozycji środkowego. Przez trzy lata nosił on barwy Teamu Liquid, ale na początku tego roku nie udało mu się znaleźć żadnego nowego domu. D0 ciekawego procesu doszło jednak w przypadku toplanera oraz wspierającego. Na górną aleję wróci Ibrahim „Fudge” Allam, który wiosną grał na midzie. Natomiast wsparcia będzie udzielał nie kto inny, jak Jesper „Zven” Svenningsen. Po dziewięciu latach gry jako marksman Duńczyk postanowił zmienić swoją rolę w drużynie. Dodatkowo stał się on ponownie aktywnym graczem C9.

Skład Cloud9 na letni split LCS prezentuje się następująco:

Ibrahim „Fudge” Allami
Robert „Blaber” Huang
Nicolaj „Jensen” Jensen
Kim „Berserker” Min-cheol
Jesper „Zven” Svenningsen
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
arioszek Creative AVEZ

Zmiany w składzie AVEZ. Organizacja pożegnała dwóch zawodników

"Były wzloty i upadki" Pod koniec stycznia AVEZ postawiło na młodych, nieznanych szerzej zawodników, których większość związana była wcześniej z GGPr...