STS
jedqr SZPERO Wisła All iN! Games Kraków ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2021
fot. ESL/Adam Łakomy

Kolejnych dwóch graczy opuszcza Wisłę Games! Zespół m.in. bez kapitana

Okazuje się, że Michał „snatchie” Rudzki nie jest jedynym zawodnikiem, którego przygoda z Wisłą All iN! Games Kraków dobiegła końca. Białą Gwiazdę oficjalnie opuścili bowiem także Grzegorz „SZPERO” Dziamałek oraz Grzegorz „jedqr” Jędras, czyli dwaj najstarsi stażem członkowie ekipy.

„Poczułem się po prostu mocno wypalony”

Stworzyliśmy aktualny skład, który miał w końcu być czymś więcej na scenie międzynarodowej. Trenowaliśmy bardzo dużo, próbowaliśmy wszystkiego, a efektów nie było i tak naprawdę graliśmy na takim samym poziomie, jak każdy poprzedni skład Wisły – przyznał SZPERO w swoim oświadczeniu. – Pół roku to sporo w CS:GO i nie ma co się oszukiwać – jak coś nie działa po takim czasie, to nagle nie będzie BOOM i wygrywania na tier 1, a to nas interesowało. Może wyniki przyszły za szybko, bo pierwsze miesiące były świetne. Wydaje mi się, że później przestaliśmy się dogadywać, jak powinna funkcjonować drużyna i w jakim grać stylu. Było wiele prób, zmian składów, więc tym razem tego nie chciałem – stwierdziłem, że sam odejdę. Może potrzeba po prostu tutaj nowego spojrzenia na grę. To wszystko działa też w drugą stronę. Sam poczułem się po prostu mocno wypalony, po takim czasie człowiek potrzebuje zmiany otoczenia i nowych ludzi. Ta decyzja już chodziła za mną od jakiegoś czasu. Oczywiście są jeszcze inne aspekty, ale niektóre rzeczy powinny zostać w zespole – dodał.

Dziamałek członkiem Wisły Games był od samego początku powołania do życia esportowej sekcji klubu, tj. od października 2019 roku. Wówczas z krakowską organizacją związał się również drugi z pożegnanych dziś graczy, czyli Jędras, ale on na początku 2020 roku zaliczył jeszcze kilkutygodniowy epizod w Illuminar Gaming. Tak czy inaczej, SZPERO i jedqr pod skrzydłami Białej Gwiazdy trzykrotnie finiszowali w najlepszej dwójce ESL Mistrzostw Polski, zdobywając dwa srebrne medale oraz jeden złoty. Do tego dwukrotnie wystąpili również na Intel Extreme Masters Katowice i w najlepszym momencie zajmowali wraz z zespołem 24. miejsce w rankingu HLTV.

Co dalej?

Sam Dziamałek przyznał też, że nie zamierza bynajmniej odwieszać myszki na kołek. Co więcej, zamiast tego 31-latek chciały powrócić do korzeni i ponownie zacząć grać jako snajper. – Czuje, że dalej jestem w stanie grać na dobrym poziomie i mógłbym sporo dać drużynie w mojej roli, którą grałem większość czasu oraz osiągałem największe swoje sukcesy. Tak – chcę kontynuować swoją karierę i jeśli dostanę tylko taką szansę, to zamierzam zrobić swojego „LAST DANCE”. Wiele osób pewnie sądzi, że wiek mnie może ograniczać – osobiście uważam, że wszystko siedzi w głowie i ambicji, ale oczywiście zamierzam to udowodnić nie tylko słowami. […] Przez większość kariery budowałem zespoły od zera, każdy miał swoje okresy w top30 świata – tym razem jeśli będzie trzeba to również tak zrobię. Ja po prostu kocham tę grę i dalej chcę rywalizować oraz wygrywać. Natomiast zdaję sobie sprawę, że może być różnie. Mam w głowie plan B i czas pokaże, co się wydarzy – zapewnił.

A co dalej z Wisłą? Tego nie wiadomo, bo w zespole pozostali już tylko dwaj byli gracze PACTU, tj. Krzysztof „Goofy” Górski i Kamil „Sobol” Sobolewski, a także zajmujący stanowisko trenera Mariusz „Loord” Cybulski. Pytanie o przyszłość wydaje się tym bardziej zasadne, że przecież piłkarska sekcja Białej Gwiazdy niedawno zaliczyła bolesny spadek z Ekstraklasy, co odcisnęło swoje piętno na finansach klubu. Niemniej SZPERO zapewnił, że decyzja o zmianach w składzie podjęta została jeszcze zanim podopieczni Jerzego Brzęczka zlecieli do I ligi i o roszadach personalnych przesądziły jedynie aspekty sportowe związane chociażby z niezadowalającymi od dawna wynikami, których zwieńczeniem był brak awansu na PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej.

Skład Wisły All iN! Games Kraków prezentuje się następująco:

Krzysztof „Goofy” Górski
Kamil „Sobol” Sobolewski
Mariusz „Loord” Cybulski (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
shlatan, lec, misfits

Misfits z drugą wygraną, BDS pogrążone na dnie tabeli LEC

Misfits Gaming 1:0 Team BDS Irrelevant Ornn Agresivoo Gangplank Shlatan Wukong Cinkrof Volibear Vet...