Pierwsze pojedynki z Polakami w roli głównej

Zanim jednak przedstawimy wszystkie dzisiejsze zestawienia, warto wspomnieć, że w związku z odkryciem buga podczas wczorajszego meczu Rogue kontra GAM Esports, Orianna została do odwołania wyłączona z puli dostępnych bohaterów na Worlds. Wszystko za sprawą tego, iż miejsce, w którym pojawiła się animacja użycia umiejętności specjalnej nie zgadzało się z tym, w którym faktycznie doszło do wybuchu.

Przechodząc już jednak do samych spotkań, to pierwsze trzy z nich zapowiadają się bardzo emocjonująco, szczególnie dla nas. A to dlatego, że w każdym z nich wystąpi reprezentant naszego kraju. Najpierw do boju o punkty wejdą Marcin "Jankos" Jankowski i jego G2 Esports, następnie Adrian "Trymbi" Trybus wraz z Rogue, a jako trzeci Kacper "Inspired" Słoma z Evil Geniuses. Każdy z nich będzie miał natomiast niezwykle twardy orzech do zgryzienia. Samuraje bowiem będą musiały zmierzyć się z JD Gaming, Łotrzyki zawalczą z Top Esports, a Źli Geniusze podejmą DWG KIA. W każdym z tych meczów nasi rodacy są stawiani w roli sporego underdoga, więc już nawet jedno zwycięstwo będzie sporym sukcesem.

Łatwe zadania przed Chinami i Koreą

Po europejskim akcencie przyjdzie nam obejrzeć jeszcze trzy starcia, w których wystąpią m.in. reprezentanci League of Legends Champions Korea oraz LoL Pro League. Najpierw Royal Never Give Up stanie w szranki z 100 Thieves. Tutaj podobnie jak w przypadku poprzednich starć faworyt jest wyraźny i nie sposób spodziewać się innego wyniku niż wygranej Królewskich. Jeszcze bardziej jednostronnie zapowiada się przedostatnia gra nocnej rywalizacji, w której Gen.G Esports rzuci rękawicę CTBC Flying Oyster. Drużyna z ligi Pacyfiku nie będzie miała raczej zbyt wiele do powiedzenia w pojedynku z jedynką koreańskich rozgrywek. Na sam koniec czeka nas jeszcze batalia GAM Esports z DRX. Cho "BeryL" Geon-hee i jego kompani po niespodziewanej porażce z RGE odkuli się dzisiaj w nocy, pokonując Top Esports. GAM z kolei ma na razie dwie przegrane na swoim koncie i nie zapowiada się, aby miało się to po najbliższym meczu zmienić.

Harmonogram czwartego dnia fazy grupowej Worlds 2022:

10 października
23:00 JD Gaming vs G2 Esports BO1
11 października
00:00 Rogue vs Top Esports BO1
01:00 DWG KIA vs Evil Geniuses BO1
02:00 100 Thieves vs Royal Never Give Up BO1
03:00 Gen.G Esports vs CTBC Flying Oyster BO1
04:00 ⁠GAM Esports vs DRX BO1

Wszystkie mecze Worlds 2022 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Mistrzostw Świata zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

League of Legends Worlds 2022