Evil Geniuses meldują się w play-offach LCS

Evil Geniuses w minionej kolejce mieli stosunkowo trudnych rywali. Mowa tutaj głównie o Cloud9, z którym musieli zmierzyć się już pierwszego dnia. W tym meczu wyraźnie lepsze były Chmury i mimo kilku zrywów oponentów nie dały im zbyt wiele pola do popisu. Spotkanie zakończyło się chwilę po wybiciu na zegarze 30. minuty. Całkowicie inną postawę Inspired i jego kompani zaprezentowali nam w drugim pojedynku, w którym podejmowali CLG. W tym wypadku Źli Geniusze byli bezlitośni i od początku starcia zaznaczyli, że ich celem jest tylko zwycięstwo. Tak też się stało, ale dopiero po niespełna 40-minutowej bójce. Dzięki tej wygranej formacja polskiego leśnika już na pewno zagra w etapie pucharowym LCS.

Swoją sytuację znacznie podreperowała ekipa Alana "Busia" Cwaliny. 100 Thieves bowiem zdołali dwukrotnie triumfować w minionych potyczkach. A terminarz wcale łatwy nie był, wszak musieli oni stanąć w szranki z Golden Guardians oraz z Dignitas. Szczególnie pierwszy przeciwnik  mógł stanowić spore wyzwanie dla zespołu amerykańsko-polskiego wspierającego. Jak się okazało ostatecznie nie stanowił, bo 100T świetnie poradziło sobie na Polach Sprawiedliwości i wręcz zmiażdżyło Złotych Strażników. Gra trwała nieco ponad 24 minuty. Jeszcze bardziej dominującą postawę Złodzieje zaprezentowali w batalii z DIG. Co prawda bójka była nieco dłuższa niż ta z GG, ale styl, w jakim przeprowadzili ją podopieczni Erlenda "Nukeducka" Våtevik Holma robił wrażenie.

Cloud9 też z awansem, problemy FlyQuest

Poza Evil Geniuses w tej rundzie miejsce w play-offach zaklepało sobie również C9. Formacja Kima "Berserkera" Min-cheola zdołała wygrać oba swoje mecze, czego pokłosiem był właśnie awans do kolejnego etapu. Co więcej, zespół koreańskiego strzelca jest już pewien rozpoczęcia swoich zmagań w fazie pucharowej od drabinki wygranych.

Niezbyt udany tydzień mają za sobą natomiast dotychczasowi liderzy stawki z FlyQuest. Lee "VicLa" Dae-kwang i jego towarzysze zgarnęli zaledwie jedną wygraną w tej kolejce, ale styl, w jakim to zrobili, pozostawia wiele do życzenia. Immortals Progressive byli bardzo bliscy wygranej i niewiele zabrakło, aby przedostatnia drużyna klasyfikacji pokonała numer jeden. Z kolei wcześniejsze spotkanie FQ z Teamem Liquid Hondą było występem jednego aktora, którym bynajmniej nie była brygada VicLi. TL przejechało się po swoich rywalach. Zespół z liściem w logo zaczyna mieć problemy, a play-offy już za pasem.

Wyniki siódmej rundy rozgrywek LCS 2023 Spring:

9 marca
23:00 FlyQuest 0:1 Team Liquid Honda BO1
10 marca
00:00 TSM 1:0 Immortals Progressive BO1
01:00 Evil Geniuses 0:1 Cloud9 BO1
02:00 Golden Guardians 0:1 100 Thieves BO1
03:00 CLG 0:1 Dignitas BO1

23:00 Team Liquid Honda 0:1 Cloud9 BO1
11 marca
00:00 Immortals Progressive 0:1 FlyQuest BO1
01:00 CLG 0:1 Evil Geniuses BO1
02:00 Dignitas 0:1 100 Thieves BO1
03:00 TSM 0:1 Golden Guardians BO1

Wszystkie kolejne mecze LCS 2023 Spring będziecie mogli obejrzeć na LoL Esports.