Ultraliga startuje z jedenastą edycją

Meczem otwierającym to wydanie Ultraligi będzie pojedynek Iron Wolves z Komil & Friends. Żelazne Wilki zdecydowały się na gruntowną przebudowę, a ze swojej dotychczasowej pozycji ustąpił nawet właściciel organizacji – Saulius "Saulius" Lukošius. W efekcie otrzymaliśmy polsko-litewsko-estońską piątkę, która walczyć będzie m.in. o play-offy, do których ostatnio nie udało się dotrzeć. KNF natomiast wymieniło dwójkę graczy i to ma pomóc w poprawieniu rezultatu z zeszłej edycji rozgrywek – przedostatnim miejscu.

Zaraz po tym meczu do gry wejdą aktualni mistrzowie z Zero Tenacity. W Z10 doszło do modyfikacji na pozycji marksmana, bowiem ze składem pożegnał się Oh "Noah" Hyeon-taek. Jak się jednak okazało, liczba Koreańczyków w tej drużynie pozostanie taka sama, bo miejsce Noaha zajął Yoon "Ice" Sang-hoon (choć zajął, to dużo powiedziane, bo pomimo tego, że rywalizacja startuje dziś, to serbska organizacja nie ogłosiła jeszcze oficjalnie składu). Oponentem złotych medalistów będzie exeed, które zbudowało całkowicie nową piątkę. I to międzynarodową, w której skład wchodzi wyłącznie jeden Polak – Patryk "Mystiques" Piórkowski.

Wicemistrzowie zmierzą się z AB, jak pokaże się nowy Grypciocraft?

W połowie zmagań dojdzie do potyczki pomiędzy Grypciocraft Esports a Maturalnymi Forsaken. Zarówno pierwsza, jak i druga formacja wystawiła nowe drużyny na letni sezon Ultraligi, toteż przewidzenie wyniku batalii tych ekip graniczy z cudem. Niemniej, wartościową informacją może okazać się to, że dziś oraz jutro w barwach MFSK na górnej alei wystąpi Jakub "Kubon" Turewicz, który zastępować będzie Juliusza "Zorę" Dana.

Jako przedostatni na Summoner's Rifcie zameldują się przedstawiciele Orbit Anonymo oraz AliorBank Teamu. Tutaj można pokusić się już o swego rodzaju predykcje, gdyż obie ekipy wymieniły tylko dotychczasowych toplanerów. Biorąc pod uwagę jednak wyniki z poprzedniego sezonu, można śmiało stwierdzić, że faworytem będą podopieczni Antonio "Kwana" Carbone'a.

Pierwszy dzień bójek zamknie bitwa pomiędzy Illuminar Gaming a Teamem ESCA Gaming. IHG jako jedyne zachowało tę samą piątkę, która reprezentowała barwy organizacji ostatnio. ESCA natomiast zdecydowała się na odważny ruch, kontraktując po raz pierwszy skład międzynarodowy. Dowiemy się zatem, czy górą będzie dłuższa współpraca jednego kolektywu, czy mieszanka wybuchowa kompletnie nowej drużyny.

Harmonogram pierwszego dnia pierwszej kolejki 10. sezonu Ultraligi:

29 maja
17:00 Iron Wolves vs Komil & Friends BO1
18:00 Zero Tenacity vs exeed BO1
19:00 Grypciocraft Esports vs Maturalni Forsaken BO1
20:00 Orbit Anonymo vs AliorBank Team BO1
21:00 Illuminar Gaming vs Team ESCA Gaming BO1

Transmisję z rozgrywek dziesiątego sezonu Ultraligi będzie można śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących dziewiątego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: