Daglas zadebiutuje dziś w LEC

Zanim jednak którykolwiek z Polaków wejdzie do walki, to czeka nas inne starcie. Pierwszy dzień ostatniej kolejki LEC otworzy bowiem pojedynek Astralis z SK Gaming. Zespoły te mają na ten moment taki sam bilans, który wcale nie jest szczególnie korzystny, bowiem wynosi 2-4. SK w zeszłym tygodniu niespodziewanie triumfowało nad KOI, natomiast AST przegrało z G2 Esports, co nie jest czymś zaskakującym. Niemniej bardzo trudno wskazać faworyta tej batalii, ale pewne jest to, że jedna z drużyn dzisiaj przybliży się do fazy grupowej.

Następni w kolejce będą zawodnicy Teamu Vitality oraz KOI. Pszczoły radzą sobie zaskakująco źle, plasując się na ten moment na ostatniej lokacie stawki. Organizacja postanowiła zareagować na ten fakt i dokonała zmiany jednego zawodnika. W efekcie w ostatniej kolejce w barwach VIT występować będzie nasz rodak – Kacper "Daglas" Dagiel. Czy będzie on remedium na problemy drużyny? Tego nie wiadomo, ale szansa na odbicie się jest całkiem niezła. Wszak Karpie mają zaledwie punkt więcej.

W połowie rywalizacji dojdzie do potyczki pomiędzy EXCEL ESPORTS a G2. Samuraje również są już pewni swojego udziału w grupach LEC, ale z pewnością mają chęci na więcej. XL jest bardzo enigmatyczną ekipą, która po fatalnym starcie i trzech porażkach w pierwszym tygodniu całkowicie odkupiła swoje winy w drugim, notując trzy wygrane. Na papierze z pewnością faworytem jest G2, ale przy takiej dyspozycji przedstawicieli brytyjskiej organizacji może wcale nie być tak łatwo.

Jankos przed trudnym zadaniem, Trymbi z szansą na kontynuowanie passy

Później w grze pojawi się Trymbi wraz ze swoim Fnatic. Zespół naszego rodaka stanie w szranki z Teamem BDS. Patrząc na dotychczasowe wyniki obu formacji wydaje się, że dzisiejsza bijatyka będzie formalnością. FNC radzi sobie znakomicie, prowadząc w tabeli razem z G2. Co więcej, czarno-pomarańczowi mają aktualnie trzy zwycięstwa z rzędu. Na drugim biegunie znajduje się BDS, które co prawda dzieli szóste miejsce z dwiema innymi ekipami, ale ostatnie występy podopiecznych Adriena "GoToOne'a" Picarda nie zadowalają. Trudno spodziewać się zmiany tego trendu w dzisiejszym spotkaniu.

Na sam koniec wieczoru dojdzie do rywalizacji pomiędzy MAD Lions a Heretics. Formacja Jankosa jest o krok od awansu do kolejnej fazy LEC, ale czekają na nią w tym tygodniu nie lada wyzwania. Pierwsze będzie miało miejsce już dziś. Wygląda jednak na to, że TH będzie miało dobrą okazję na urwanie arcyważnego punktu, który zapewniłby awans. Wszak Lwy są na serii dwóch porażek z rzędu i kto wie, czy po najbliższej batalii nie dorzucą do swojego dobytku kolejnej.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC 2023 Summer:

1 lipca
18:00 Astralis vs SK Gaming BO1
19:00 Team Vitality Team Vitality vs KOI BO1
20:00 EXCEL ESPORTS vs G2 Esports BO1
21:00 Fnatic vs Team BDS Team BDS BO1
22:00 MAD Lions vs Team Heretics BO1

Transmisję ze spotkań LEC 2023 Summer będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2023