Jankos w kolejnym etapie, dobry mecz Daglasa

Ten wieczór był udany dla większości Polaków. Adrian "Trymbi" Trybus oraz Marcin "Jankos" Jankowski zdołali triumfować w swoich spotkaniach. Co więcej, dla ekipy polskiego leśnika wygrana oznaczała zaklepanie sobie miejsca w fazie zasadniczej LEC. Z kolei czarno-pomarańczowi po prostu śrubują swój wynik, bo awans udało się im już wywalczyć w zeszłej rundzie.

W marazmie tonie natomiast Team Vitality, w którego barwach zadebiutował dziś Daglas. I choć indywidualnie występ nastoletniego dżunglera był naprawdę przyzwoity, tak VIT po raz kolejny musiało uznać wyższość rywala. Oprawcą Pszczół dzisiaj było KOI. Francuska organizacja nadal zatem plasuje się na ostatniej pozycji w klasyfikacji.

SK i BDS z widmem odpadnięcia z tego splitu LEC

W coraz gorszej sytuacji znajdują się gracze Teamu BDS i SK Gaming. Ci pierwsi po raz kolejny zasmakowali goryczy porażki, notując trzecią przegraną z rzędu. Tym razem lepsze okazało się wspomniane FNC. Z kolei Thomas "Exakick" Foucou i spółka ponieśli klęskę w pojedynku z Astralis. Zarówno BDS, jak i SK mają na ten moment bilans 2-5 i jeśli dalej tak pójdzie, to będą to dwie formacje, które będą ze sobą rywalizować o przejście dalej z ostatniego premiowanego awansem miejsca.

Wyniki dzisiejszych spotkań LEC 2023 Summer:

1 lipca
18:00 Astralis 1:0 SK Gaming BO1
19:00 Team Vitality Team Vitality 0:1 KOI BO1
20:00 EXCEL ESPORTS 0:1 G2 Esports BO1
21:00 Fnatic 1:0 Team BDS Team BDS BO1
22:00 MAD Lions 0:1 Team Heretics BO1

Transmisję ze spotkań LEC 2023 Summer będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2023