Jankos zmierzy się z Trymbim w polsko-polskim pojedynku

Potyczka pomiędzy wspomnianymi rodakami będzie miała miejsce około godziny 20:00. Wówczas Team Heretics stanie w szranki z Fnatic. Na ten moment lepszym bilansem legitymują się czarno-pomarańczowi, którzy współdzielą pierwszą lokatę z G2 Esports. Heretycy plasują się natomiast zaraz za nimi. Co więcej, TH wczoraj w dobrym stylu pokonało MAD Lions, a FNC miało niemałe problemy z Teamem BDS. Kto wie zatem, czy Jankos i spółka nie zaskoczą dzisiaj przedstawicieli brytyjskiej organizacji.

Najbliżej zapewnienia sobie awansu do kolejnego etapu LEC są MAD Lions. Lwy na sam koniec wieczoru podejmą SK Gaming. Wydaje się zatem, że przed nimi stosunkowo łatwe zadanie, zważywszy na to, w jakiej formie aktualnie są podopieczni Simona "Swiffera" Papamarkosa. Krok w stronę grup wykona dzisiaj na pewno ktoś z dwójki Astralis i EXCEL ESPORTS. Wszystko z uwagi na to, że dojdzie do bezpośredniej batalii pomiędzy tymi dwiema formacjami. Mecz ten zaplanowany jest na 18:00.

Vitality bliskie zakończenia rywalizacji w tym splicie LEC

Warto też nakreślić sytuację po drugiej stronie tabeli. W najgorszym położeniu ze wszystkich uczestników LEC znajduje się Team Vitality, którego częścią od dwóch dni jest Kacper "Daglas" Dagiel. I choć we wczorajszym pojedynku z KOI młody Polak poradził sobie całkiem nieźle, jego nowa drużyna po raz kolejny przegrała. Dzisiaj przed nią arcyważne starcie, bowiem będzie podejmować rywala, u którego również nie jest kolorowo. Wszak Team BDS ma zaledwie jeden punkt więcej i też jest względnie blisko wypadnięcia z wyścigu o grupy.

Gdyby natomiast VIT poniosło klęskę po raz szósty z rzędu, to istnieje scenariusz, w którym już dziś pożegna się z możliwością gry w dalszej części rywalizacji LEC. Wystarczyłoby tylko (albo i aż), aby Thomas "Exakick" Foucou i jego kompani poskromili dzisiaj Lwy. A nie jest to absolutnie nie do zrobienia, gdyż MAD nie zdołało wygrać żadnego ze swoich ostatnich trzech meczów.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC 2023 Summer:

2 lipca
18:00 EXCEL ESPORTS vs Astralis BO1
19:00 G2 Esports vs KOI BO1
20:00 Team Heretics vs Fnatic BO1
21:00 Team BDS Team BDS vs Team Vitality Team Vitality BO1
22:00 SK Gaming vs MAD Lions BO1

Transmisję ze spotkań LEC 2023 Summer będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2023