AliorBank Team i MFSK z biletem do play-offów

Druga oraz trzecia batalia dzisiejszego wieczora miała szczególne znaczenie dla dwóch z drużyn biorących w nich udział. AliorBank Team oraz Maturalni Forsaken bowiem w przypadku wygranych mogli zaklepać sobie miejsce w fazie pucharowej dziesiątego sezonu Ultraligi. I tak też finalnie się stało. AB mierzyło się z exeed i z potencjalnie stosunkowo wyrównanego zestawienia otrzymaliśmy 24-minutowy stomp na korzyść ekipy Damiana "svnsa" Klejca. Nieco dłużej podopieczni Patryka "LastSurvivora" Węclewicza pojedynkowali się z Komil & Friends, ale w ostatecznym rozrachunku i tak zdołali zatriumfować, również meldując się w play-offach.

Udany debiut Xico i pentakill na zamknięcie dnia

Poza wspomnianymi meczami ważne zwycięstwo zgarnęli dziś także reprezentanci Illuminar Gaming. Ci przełamali swoje pasmo porażek i zdołali w kontrolowanym stylu pokonać graczy Grypciocraft Esports. Dzięki tej wygranej IHG wskoczyło na pozycję, która premiowana jest awansem. Nadal jednak nie może być jeszcze pewne swojej przyszłości i o kolejny etap wciąż musi walczyć. W podobnej sytuacji znaleźli się członkowie Iron Wolves. Paweł "HeSSZero" Karwot i jego towarzysze jednak nie mieli dzisiaj powodów do radości, ponosząc szybką klęskę z Orbit Anonymo. W efekcie zrównali się bilansem ze wspomnianym już IHG.

Jeśli chodzi natomiast o najdziwniejszy pojedynek wtorkowych zmagań w Ultralidze, to tym bez dwóch zdań było ostatnie spotkanie pomiędzy Teamem ESCA Gaming a Zero Tenacity. W barwach mistrzów Ultraligi debiutował dziś Francisco José "Xico" Cruz Antunes. I swój pierwszy mecz pod banderą tej organizacji może zaliczyć do udanych. Sterując swoim flagowym Jayce'em zdołał zakończyć starcie ze statystykami na poziomie 6/2/13, notując nawet solobolo. Show jednak skradł w tej potyczce strzelec organizacji – Yoon "Ice" Sang-hoon. Ten na koniec batalii miał na swoim koncie dwie śmierci, cztery asysty i aż 21 eliminacji. Dodatkowo zdobył też w tej grze pentakilla. Jak kończyć dzień rywalizacji, to z przytupem.

Wyniki dzisiejszych zmagań w Ultralidze:

18 lipca
17:00 Grypciocraft Esports 0:1 Illuminar Gaming BO1
18:00 exeed 0:1 AliorBank Team BO1
19:00 Komil & Friends 0:1 Maturalni Forsaken BO1
20:00 Orbit Anonymo 1:0 Iron Wolves BO1
21:00 Team ESCA Gaming 0:1 Zero Tenacity BO1

Kolejne spotkania już jutro od godziny 17:00. Transmisję z rozgrywek dziesiątego sezonu Ultraligi będzie można śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej: