Bwipo nie zamierza wracać do Europy?

Ostatni rok z pewnością nie należał do najlepszych w karierze Bwipo. Belgijski zawodnik spędził go bowiem z dala od profesjonalnych rozgrywek w LoL-a, będąc streamerem w barwach Teamu Liquid Honda. Według najnowszych doniesień opublikowanych na łamach Sheep Esports w sezonie 2024 ma on jednak powrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie. Nie wiąże się to natomiast z powrotem do League of Legends EMEA Championship. Rau dołączyć ma do Inspireda i w nadchodzący rok wejść jako toplaner FlyQuest. Oznaczałoby to, że już trzeci rok z rzędu spędzi on za oceanem.

Finalistą mistrzostw świata z 2018 roku miały być również zainteresowane organizacje z rodzimego regionu. Jedną z możliwości Bwipo było ponoć dołączenie do Teamu Heretics, gdzie rezydowałby na górnej alei u boku Marcina "Jankosa" Jankowskiego. Obie strony miały być blisko osiągnięcia wstępnego porozumienia, jednak ostatecznie nie doszło ono do skutku. Drugą z opcji Belga byłoby EXCEL ESPORTS, w którym miałby on jednak zająć pozycję dżunglera. Pomimo całkiem udanych występów w tej roli w splicie letnim sezonu 2021 były zawodnik Fnatic nie zdecydował się przyjąć tej oferty i postanowił pozostać na topie.

Po ogromnej wpadce, którą był projekt amerykańskiej organizacji w 2023 roku, zarząd FlyQuest podjął decyzję o gruntownej przebudowie składu. Wygląda na to, że w drużynie nie pozostanie ani jeden zawodnik z minionego sezonu. Odejście Lee "Prince'a" Chae-hwana oraz Lee "VicLi" Dae-kwanga zostało oficjalnie ogłoszone już kilka tygodni temu, a Philippe "Vulcan" Laflamme dołączyć ma do Cloud9. Póki co znamy jedynie następcę koreańskiego strzelca, którym zostać ma Fahad "Massu" Abdulmalek. FLY wciąż czekają zatem poszukiwania midlanera oraz wspierającego. Jeśli wszystkie plotki okażą się prawdą, obie pozycje obsadzić będą musieli gracze ze statusem amerykańskiego rezydenta. Wraz z dołączeniem Bwipo oraz Inspireda limit importów zostanie bowiem osiągnięty.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład FlyQuest wyglądałby tak:

Gabriël "Bwipo" Rau
Kacper "Inspired" Słoma
Fahad "Massu" Abdulmalek