Po tak fatalnym sezonie gorzej już nie będzie

Immortals definitywnie nie mogą zaliczyć minionego sezonu do udanych. 9. miejsce wiosną oraz 10. lokata latem skutecznie zaprzepaściły jakiekolwiek marzenia zawodników o udziale w play-offach. Kiepska passa Nieśmiertelnych ciągnie się zresztą już od ich powrotu do LCS w 2020 roku. W ciągu czterech lat zdołali oni dostać się do fazy pucharowej zaledwie raz, kończąc ją na pozycji 5-6. Nadszedł więc czas na gruntowne zmiany nie tylko w składzie, ale i w podejściu do jego budowy.

Wygląda jednak na to, że organizacja nie jest w stanie w pełni przełamać swoich zapędów do recyklingu wyjadaczy amerykańskiej sceny. Do drużyny dołączył Kim "Olleh" Joo-sung, który powraca na scenę po przerwie spowodowanej służbą wojskową. Dla koreańskiego weterana, który spędził większość kariery za oceanem, jest to również powrót do dawnego zespołu. Był on elementem jednego z najbardziej udanych składów w historii Immortals, który w 2017 zajął drugie miejsce w lidze i zakwalifikował się na Worlds. Zmiana na pozycji supporta wiąże się również z odejściem europejskiego zawodnika. Kilka dni temu z IMT pożegnał się bowiem Erik "Treatz" Wessén, dołączając do Colina "Solo" Earnesta, Onura "Bolulu" Demirola oraz Shane'a "Kenviego" Espinozy w gronie "wygnańców".

Czas na trochę odświeżenia

Na tym jednak nie kończą się oficjalne komunikaty. Immortals powitali w swoich szeregach także Lee "Maska" Sang-huna. Były midlaner akademii kt Rolster wybrał się w podróż do Ameryki po rocznym epizodzie w Unicorns of Love Sexy Edition. Dokładając do tego przedłużenie kontraktu z Edwardem "Tacticalem" Ra otrzymujemy mieszankę doświadczenia, przygaszonego amerykańskiego talentu oraz młodej krwi. I choć sama organizacja nie powiedziała jeszcze ani słowa w temacie toplanera i leśnika, to bazując na informacjach z Sheep Esports skład uzupełnić mają Jonathan "Armao" Armao i Cho "Castle" Hyeon-seong. Na szczególną uwagę zasługuje koreański toplaner, który w 2022 roku występował w barwach KT wraz z ogłoszonym już Maskiem. Przyszłoroczny projekt może być zatem okazją do zjednoczenia się byłych kolegów z drużyny. Kwestia sztabu szkoleniowego pozostaje natomiast zagadką. Czy odrobina świeżości wmieszana pomiędzy dobrze znanych zawodników wystarczy, aby odmienić losy Immortals?

Tak prezentuje się aktualnie skład Immortals:

Lee "Mask" Sang-hun
Edward "Tactical" Ra
Kim "Olleh" Joo-sung